20220227190040.jpg, фото
27 лютого 2022, 18:59

Союзники НАТО посилюють підтримку України

Союзники НАТО посилюють свою політичну та практичну підтримку України поки вона продовжує захищатися від повномасштабного вторгнення Росії. До України відправляються тисячі одиниць протитанкової зброї, сотні протиповітряних ракет, тисячі одиниць стрілецької зброї та запаси боєприпасів. Союзники також надають фінансову та гуманітарну допомогу на мільйони євро, зокрема, медикаменти, щоб допомогти українським силам. 

Бельгія🇧🇪, Канада🇨🇦, Чехія🇨🇿, Естонія🇪🇪, Франція🇫🇷, Німеччина🇩🇪, Греція🇬🇷, Латвія🇱🇻, Литва🇱🇹, Нідерланди🇳🇱, Португалія🇵🇹, Румунія🇷🇴, Словаччина🇸🇰, Словенія🇸🇮, Сполучене Королівство🇬🇧 та Сполучені Штати🇺🇸 вже відправили або погоджують значні поставки військового обладнання в Україну. Україна вже отримала критично важливу зброю, зокрема ракети Javelin і протиповітряні ракети від союзників по НАТО, а також мільйони євро фінансової допомоги. Албанія🇦🇱, Болгарія🇧🇬, Хорватія🇭🇷, Данія🇩🇰, Угорщина🇭🇺, Ісландія🇮🇸, Північна Македонія🇲🇰, Норвегія🇳🇴, Польща🇵🇱, Португалія🇵🇹, Румунія🇷🇴, Словаччина🇸🇰, Словенія🇸🇮, Іспанія🇪🇸, Сполучене Королівство🇬🇧 та Сполучені Штати🇺🇸 пропонують гуманітарну допомогу або відкривають кордони для українських біженців. Хорватія🇭🇷, Польща🇵🇱 та Румунія🇷🇴 вже вітають українських біженців. Італія🇮🇹 також надає термінову фінансову допомогу українському уряду, а Туреччина🇹🇷 поглибила свої оборонні зв’язки з Україною та запропонувала гуманітарну допомогу. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив: ❝Я вітаю те, що члени Альянсу активізують підтримку України, надаючи додаткове військове обладнання, фінансову та гуманітарну допомогу. Самооборона є правом, закріпленим у Статуті ООН, і союзники допомагають Україні підтримувати це право. Це є чітким повідомленням про повну підтримку НАТО суверенітету і територіальної цілісності України.❞ 

Ці додаткові внески спираються на багаторічну допомогу НАТО Україні. НАТО допомагає навчати, фінансувати та реформувати українські збройні сили та оборонні структури з 2014 року. У нинішній кризі Альянс допомагає координувати запити України на допомогу та підтримує союзників у доставці гуманітарної та нелетальної допомоги.