20190104131525.JPG, фото
04 січня 2019 року

#Спілкуйся_нарівні: особливі діти ліпили посуд із глини

Сьогодні, 4 січня 2019 року, заступник голови обласної державної адміністрації Валентин Цьось долучився до флешмобу #Спілкуйся_нарівні. Так, особливі діти спільно з чиновником ліпили посуд із глини. Майстер-клас провів особисто гончар Віктор Дудка в нещодавно відкритій школі гончарства «Осередок», що в селі Липини Луцького району.

Нагадаємо, що ініціатива проведення флешмобу #Спілкуйся_нарівні належить голові обласної державної адміністрації Олександру Савченку, який напередодні Нового року взяв участь в майстер-клас із приготування піци разом із дітьми з синдромом Дауна. Разом із тим, передав естафету своїм заступникам. Відтак, незабаром Денис П’ятигорець запросив надзвичайних дітей в караоке, де вони співали новорічно-різдвяні пісні.

Нині ж учні Нововолинської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 9 та учасники громадської організації «Сильні діти» мали нагоду власноруч виготовити глиняні вироби. Для початку Віктор Дудко коротко розповів про історію виникнення гончарства та про те, як він розпочав займатися цією справою. За його словами, робота з глиною допомагає розвивати дрібну моторику рук. Тож такі заняття є дуже корисними для дітей із вадами здоров’я.

Між іншим, деякі діти вже не вперше відвідують майстер-класи з ліплення глиною. Інші ж – одразу запитували, коли відбудеться наступне заняття та чи можна прийти з друзями і членами сім’ї. 

Справа дуже копітка, тому не у всіх вийшло з першого разу завершити виріб, але спробували абсолютно всі. Емоції зашкалювали, адже робота захоплююча та надзвичайно цікава.

По завершенню заступник голови облдержадміністрації вручив всім учасникам майстер-класу солодкі подарунки, а також набори для розвитку творчих здібностей.

– Мені дуже приємно було провести з вами час. Переконаний, всі залишилися задоволені від роботи з глиною. Усі ви – великі молодці. Бажаю вам успіхів та більше позитиву, – сказав Валентин Іванович.

Натомість, батьки подякували за чудову зустріч та домашню атмосферу, яка панувала. Окрім того, висловили побажання, аби такі гарні справи творили й надалі.

Зважаючи на те, що для випалення готових виробів потрібно близько 24 годин та й спеціалізована піч знаходиться в домашній майстерні Віктора Дудка, гончар подарував вже заздалегідь підготовлені глиняні стакани всім учасникам майстер-класу.

А хто стане наступним чарівником для особливих діток дізнаємося вже зовсім скоро, адже флешмоб #Спілкуйся_нарівні триває!

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.