20210915184313.JPG, фото
15 вересня 2021 року

Спільні проєкти в освітній та культурній сферах: на Волинь завітала делегація Польської Національної Фундації

Волинь відвідала делегація Польської Національної Фундації та Мазовецького відділу освіти на чолі із Консулом Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Терезою Хрущ. Дружня зустріч відбулася 14 вересня 2021 року.

У складі делегації – член Правління Польської Національної Фундації (ПНФ) Цезари Анджей Юркевіч, директор Бюро фінансів і адміністрації ПНФ Лешек Сєлюк, куратор Мазовецького відділу освіти Аурелія Міхальска, перший заступник куратора Мазовецького відділу освіти Дорота Скрипек, правовий радник ПНФ Рафал Фельдо, волонтерка варшавських культурних структур Агнєшка Сковроньска.

Волинську облдержадміністрацію представляли заступник голови ОДА Андрій Ярмольський, начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна, директор департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА Вероніка Бальбуза, представники Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Мета візиту польської делегації – започаткування співпраці між Волинською облдержадміністрацією та Республікою Польща у сфері освіти.

Заступник голови ОДА найперше подякував представникам Польської Республіки за увагу до України та Волині зокрема.

«Республіка Польща – наш близький сусід не тільки територіально, а й духовно. Про існування тісної співпраці свідчать значна кількість міжурядових і міжрегіональних угод, які підписані між Україною і Польщею,– наголосив Андрій Ярмольський. – Зі своєї сторони ми готові та сповнені ентузіазму працювати та розвиватися далі, аби той зв’язок та контакти, які уже є між нашими державами, тільки посилювалися. Ми вдячні вам за бажання реалізовувати спільні проєкти у сфері освіти та культури».

Своєю чергою, Цезари Анджей Юркевіч розповів, що представники Правління Польської Національної Фундації наразі напрацьовують план подальшої співпраці. Візит – це свого роду спонукання до того, щоб з’явилися спільні плани, зокрема, у розвитку освітньої та культурної сфер.

Відтак, учасники зустрічі обговорили можливості щодо реалізації спільних проєктів у галузі освіти та культури, ініціатив щодо обміну досвідом між загальноосвітніми, професійно-технічними та вищими навчальними закладами.

Підсумовуючи зустріч, Андрій Ярмольський зазначив:

«Для нас Польща – це приклад успіху. Адже ваша країна не так давно стала членом Європейського Союзу. Ми бачимо, як змінилася країна, як вона розвивається. Україна також уже довгий час йде до того, щоб повністю інтегруватися в європейське суспільство в усіх напрямках, в тому числі й в культурі, освіті, оборонній галузі. Тож впевнений, що найкращим результатом нашої роботи надалі стануть проєкти, які ми спільно реалізуємо».

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації