20241105140043.jpg, фото
05 листопада 2024, 13:59

Стаціонарну реабілітаційну допомогу військовим надають в 11 закладах області

Питання підтримки ветеранів війни та членів їх сімей обговорили під час засідання Волинського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Захід відбувся учора, 4 листопада 2024 року, під керівництвом начальника ОВА Юрія Погуляйка.

Як зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов, наразі пріоритетне завдання держави – це підтримка здоров’я ветеранів. В цьому напрямку активно співпрацюють з Міністерством охорони здоров’я. Не менш важливим є підтримка членів родин ветеранів, насамперед їх соціальний захист та створення додаткових можливостей. Окрім того, слід посилити економічну спроможність ветеранів, що включає їх працевлаштування, перекваліфікація, відкриття власного бізнесу тощо.

«Якщо говорити саме про Волинський регіон, то є прохання посилити регіональну інфраструктуру. Зокрема, на цей час так і не створено окремий структурний підрозділ в обласній військовій адміністрації з питань ветеранської політики, – наголосив Фархад Фархадов. – Також у нас є перелік надавачів соціально-психологічних послуг у регіоні. Жоден суб’єкт ще не подався і не здійснює цю діяльність шляхом відшкодування та отримання заробітної плати за рахунок Міністерства у справах ветеранів».

Заступник голови облдержадміністрації Тарас Шкітер розповів, що в громадах області активно працюють над створенням умов для якісного надання соціальних, медичних та адміністративних послуг ветеранам.

Для прикладу: створюють ветеранські простори, розширюють мережу єдиних інформаційних вікон, що надають послуги для ветеранів, запроваджена е-карта послуг ветеранам війни, запроваджують інститут фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, надають екстрену психологічну допомогу з виїздом за місцем проживання ветеранів тощо.

Однак, найважливішим завданням для органів державної влади та голів громад є якість і доступність реабілітаційної та психологічної допомоги для військових. Так, реабілітаційну допомогу військовослужбовцям в області надають у 38 комунальних закладах охорони здоров’я, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. Натомість, стаціонарну реабілітаційну допомогу надають в 11 спеціалізованих закладах. Також оновлюють мережу реабілітаційних закладів в Володимирській та Луцькій громадах завдяки співпраці з національною мережею RECOVERY.

«Підсумовуючи сказане, необхідно відмітити, що зараз відбувається перезавантаження ветеранської політики, осучаснюється законодавство, Окреслюються  нові основні вектори, де в центрі ветеран. І ми всі повинні не лише піклуватись про ветерана, а й створювати умови для його розвитку», – зауважив заступник голови ОДА.