Стан вакцинальної кампанії на Любомльщині проінспектувала заступниця голови ОДА Людмила Тимощук
У Любомльській громаді за час вакцинальної кампанії станом на 12 серпня 2021 року проведено 2 тисячі 552 щеплення проти COVID-19. Про це розповів генеральний директор центру ПМСД Любомльської міської ради Іван Маїло під час робочого візиту заступниці голови облдержадміністрації Людмили Тимощук на Любомльщину 12 серпня 2021 року.
Зокрема, на виконання доручення голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка посадовиця відвідала центр масової вакцинації населення у Любомлі за адресою вул. Українскької армії, 2, де поспілкувалась із медичними працівниками про темпи вакцинації та населенням, що очікували на щеплення. Також за результатами візиту, Людмила Тимощук поспілувалась із місцевими журналістами під час брифінгу.
Як розповів Іван Маїло, Центр вакцинації облаштований відповідно до вимог, наразі доступні чотири вакцини, якими можуть щепитися жителі громади. Також працюють мобільні бригади, які готові виїжджати в інші населені пункти громад Любомльщини, або ж спільно організовувати доїзд людей автобусами до Центру вакцинації.
Однак, поки що темпи вакцинації як на Волині, так і на Любомльщині не високі.
«На сьогодні Волинь за темпами вакцинації – серед останніх в Україні, тому варто докласти більше зусиль, аби щепленнями охопити якомога більшу кількість населення, особливо нині, коли в окремих районах спостерігається зростання захворюваності. Це допоможе уникнути жорстких протиепідемічних заходів. Для цього, в одному Центрі вакцинації орієнтовано мають в день імунізуватися 150-200 осіб», - зазначила Людмила Тимощук.
Також заступниця голови облдержадміністрації наголосила і на важливості імунізації вчителів, аби освітній процес розпочався в очному режимі. Адже, у разі погіршення епідемічної ситуації, зокрема при переході із «зеленого» рівня епідбезпеки на наступні, то для повноцінної роботи закладу освіти потрібно мати не менше 80% повністю вакцинованого персоналу. Інакше навчання відбуватиметься дистанційно.
«Тож вакцинація – це не лише захист від тяжкого перебігу хвороби, а й спосіб запобігти новій хвилі захворювання на COVID-19, яку медичні експерти прогнозують на осінь. Саме тому необхідно сформувати так званий «колективний» імунітет, адже якщо буде нова хвиля захворюваності, то доведеться знову вводити посилені карантинні обмеження», - зауважила Людмила Тимощук.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.