20241120160137.png, фото
20 листопада 2024, 15:01

Стартувала інформаційна кампанія «Україна для кожної дитини. Це має значення»

Сьогодні, 20 листопада, у Всесвітній день дитини, стартує кампанія «Україна для кожної дитини. Це має значення».

Вона має на меті продемонструвати значущість інтересів дитини у всіх сферах суспільного життя – освіті, культурі, економіці, медицині, процесах відбудови тощо.

Україна для кожної дитини починається з родини. Це місце, де діти зростають у сім’ях, маючи всі можливості для розвитку, навчання і досягнення своїх цілей. Безпечно навчатися й досліджувати світ можливо тільки у турботливому середовищі. Турботливе середовище дитинства створює сміливих дорослих. Сміливі дорослі не бояться змінювати світ. Ось чому майбутнє залежить від того, як сьогодні живуть наші діти.

Зокрема, у межах кампанії презентовано відеоролик-маніфест. До його створення долучилися діти, які разом із авторкою тексту маніфесту співачкою ROXOLANA закликають дорослих пам’ятати, що кожна наша дія сьогодні формує майбутнє дітей, які незабаром змінюватимуть країну. Від того, як ми підтримуємо, навчаємо і надихаємо їх зараз, залежить, ким вони стануть і яку країну вони збудують.

До слова, кампанію реалізують Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерство соціальної політики України, ЄС і ЮНІСЕФ в Україні.

За інформацією служби у справах дітей облдержадміністрації, на Волині проживає 1 437 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом сімейними формами виховання охоплено майже 97 % дітей зазначеної категорії. Наразі діє 42 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 252 дитини та 60 прийомних сімей, де виховується 123 дитини. Лише цього року в області створено 8 дитячих будинків сімейного типу та 6 прийомних сімей, до яких влаштовано 45 дітей, під опіку/піклування влаштовано 152 дитини, усиновлено – 19.

Також, у зв’язку із введенням воєнного стану, на територію області евакуювали 71 сім’ю, що виховують 347 дітей-сиріт та дітей (прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, родини опікунів). Частина сімей наразі повернулась за місцем проживання.

З метою розширення соціальних послуг для сімей та дітей, постійно відбувається співпраця з благодійними і громадськими організаціями. Для прикладу, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні триває реалізація проєкту «Кращий догляд для дитини».

Окрім того, ГО «СОС Дитячі Містечка Україна» проводили сімейний кемп «Перезавантаження») для дитячих будинків сімейного типу, у тому числі сімей з прифронтових територій, ВПО. Їх головна мета – допомогти батькам та дітям відновитися і подолати потрясіння та травми, спричинені війною. Загалом відбулося 9 змін.

Детальніше про кампанію «Україна для кожної дитини. Це має значення» – за покликанням: ukraineforeverychild.org.ua

#ЦеМаєЗначення