20231114124341.JPG, фото
14 листопада 2023, 12:42

Стратегія реформи шкільного харчування: визначили стратегічні цілі

Ще у 2020 році за ініціативи першої леді України стартувала реформа шкільного харчування. А учора, 13 листопада 2023 року, на нараді під головуванням прем’єр-міністра Денис Шмигаль та за участі Олени Зеленської обговорили головні здобутки та плани на майбутнє. Начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко долучився до дискусії у режимі відео-селектору.

Насамперед Глава Уряду презентував Стратегію реформи шкільного харчування на період до 2027 року та визначив чотири стратегічні цілі: фінансування, впровадження якісного та збалансованого меню, модернізація кухонь та їдалень, підготовка та підвищення кваліфікації кухарів.

Натомість Олена Зеленська зауважила, що Стратегія реформи шкільного харчування це дорожня карта, на основі якої громади зможуть розробити власні стратегії для змін на місцях.

Що ж стосується Волині, то нині діє «План заходів на 2023-2024 роки щодо реалізації першого етапу Стратегії реформування шкільного харчування у закладах освіти Волинської області».

До слова, з 1 січня 2022 року всі заклади загальної середньої освіти перейшли на оновлене шкільне меню. Відтак, близько 200 людей пройшли курси підвищення кваліфікації кухарів за навчальною програмою «Технологія приготування їжі», що організували на базі фахового коледжу технологій, бізнесу та права Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Загалом різними формами організації харчуванням охоплено 88% учнів закладів загальної середньої освіти.