20240830140339.JPG, фото
30 серпня 2024, 14:02

Створення безпечного освітнього середовища – головне завдання напередодні початку нового навчального року

Напередодні початку нового навчального року працівники ювенальної превенції активно працювали над створенням безпечного освітнього середовища.

«Ми повинні зберегти життя і здоров’я наших дітей, тому що для нас це дуже важливо», – зазначила начальниця сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Інна Остапович під час брифінгу ОДА.

Зокрема, у серпні ювенальні поліцейські в складі комісій обстежували укриття навчальних закладів області. Окрім того, перевіряли прилеглі території на наявність пішохідних переходів, а також дорожніх знаків «Увага, діти!» та розмітки «Школа». Разом із тим, детально вивчали місця, де розташовані заклади торгівлі, що реалізують алкогольні та тютюнові вироби.

«Багато лишається питань до ментального здоров’я. Наші діти травмовані, тому є чимало психологічних проблем. Цього року, нажаль, 11 дітей мали спроби суїцидальної активності. Це говорить про те, що мало спілкування в дітей і вони, відповідно, замикаються в собі та наносять собі тілесні ушкодження, аби зберегти свій психологічний стан, – розповіла Інна Остапович. – Тішить, що відтепер в закладах освіти будуть проводити "уроки щастя". Тож наші діти будуть більш психологічно стабільні».

З 27 серпня спільно з працівниками ДСНС проводили навчальні тренування з адміністрацією закладів освіти, а вже з 2 до 16 вересня у всіх школах пройдуть безпекові уроки. Учнів навчатимуть насамперед, як діяти в разі оголошення повітряної тривоги.

Упродовж навчального року працівники ювенальної поліції проводитимуть роз’яснювальні уроки та лекції, працюватимуть над виявленням булінгу в школах та сім’ях.

«На сьогоднішній день на профілактичному обліку в області перебуває 42 дитини. Діти перебувають за різними категоріями: утікачі (два або більше разів утікали з дому без поважних причин упродовж року); діти, які скоїли адміністративні правопорушення; діти, які скоювали злочини; діти, які скоювали домашнє насильство в сім’ї; діти, які здійснювали булінг під час навчального процесу. Всі ці діти перебувають в нас на обліку і з ними проводиться індивідуальна профілактична робота», – наголосила начальниця сектору ювенальної превенції.

Що ж стосується офіцерів безпеки, то вже з вересня вони нестимуть службу в 79 навчальних закладах області. Це 20 закладів міста Луцька, де працюватимуть патрульні поліцейські. Ще 59 – це навчальні заклади на території області, де працюватимуть поліцейські. Вони також будуть проводити просвітницьку, правову та виховну роботу.