20211027170821.jpg, фото
18 жовтня 2021, 17:07

Свіжа перемога євроінтеграції: 12 жовтня під час щорічного саміту Україна-ЄС ми підписали з Євросоюзом Угоду про Спільний авіаційний простір (САП

До «відкритого неба» з ЄС Україна йшла протягом 15 років. Це важливий євроінтеграційний крок, який суттєво покращить якість авіаперельотів. Як для пасажирів, так і для перевізників.

Завдяки САП в Україні почнуть діяти такі самі стандарти авіаперевезень, як в ЄС. Це стосується безпеки польотів, захисту прав споживачів та правил компенсації за затримку чи скасування рейсів. Також це означатиме кінець цінових монополій на національному ринку авіаперевезень. А відтак – зростання конкуренції серед перевізників та нижчі ціни для пасажирів. Наприклад, у ЄС вартість перельоту з однієї країни в іншу може коштувати до 10 євро

Зміни торкнуться й організації авіаруху. Якщо раніше для здійснення польотів необхідно було проходити складний бюрократичний шлях, що впливав на кількість рейсів, маршрутів, авіаперевізників тощо, то в подальшому ці питання будуть узгоджуватися вже між авіакомпаніями та аеропортами.Зменшення бюрократії дасть перевізникам гнучкість, а споживачам – більший вибір «сезонних» чи просто затребуваних напрямків.

Якщо подивитися на Угоду про спільний авіаційний простір з точки зору українського літака, то відтепер він – такий самий “європеєць”, з такими ж самим правами, як і літаки німецьких, французьких, іспанських чи будь-яких інших авіаліній ЄС. І може літати за будь-якими складними європейськими маршрутами, хоча б одна точка яких знаходиться в Україні. Kharkiv-Rome-Malaga? Так, наприклад!

Водночас, авіаперевізники ЄС зможуть пропонувати пасажирам внутрішні перельоти між містами України.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Доступніше, простіше, якісніше – напевно так найкоротше можна охарактеризувати зміни, які принесе українцям інтеграція до «відкритого неба ЄС». І це ще один великий крок України до Євросоюзу.

Це – євроінтеграція!

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС

Державна авіаційна служба України