20190320153638.JPG, фото
19 березня 2019, 20:07

Такої потужної підтримки ми не мали за 5 років війни, – учасники АТО подякували Олександру Савченку

Завдяки зусиллям голови облдержадміністрації Олександра Савченка Центр допомоги учасникам АТО/ООС у 2018 році отримав друге дихання. Тепер основним напрямком його діяльності стала психологічна та фізіологічна реабілітація. У складі центру, окрім керівника та кризового психолога, працюють терапевт-реабілітолог, фахівець з фізичної реабілітації, діє група швидкого реагування. Для потреб останньої нещодавно придбали автомобіль – Renault Trafic, який сьогодні, 19 березня 2019 року, урочисто передали психологу та водію Центру.

— Я хочу від усієї душі подякувати Олександру Іллічу, бо за 5 років війни в жодному році ми не мали такої величезної й потужної підтримки. Так, ми часто приходимо без попередньої домовленості, запису, але нам наболіло. Якщо ми прибігаємо – означає, що ще вчора цю проблему треба було вирішити. Я впевнена, що з такою підтримкою ми врятуємо не одне життя, не одну долю, – звернулася до керівника найвищої виконавчої гілки влади в області психологиня Олена Звєрєва.

Варто зауважити, що автомобіль було придбано за сприяння голови ОДА Олександра Савченка, благодійника, громадянина Польщі Маріуша Годончука, а також інших соціально-відповідальних громадян та волонтерів. Доставку автомобіля здійснив Юрій Дмитрук.

— Ця машина в мене була раніше, але продавати її якось не хотів. Вона чекала свого призначення і от вона в Луцьку, рятує життя. Я випадково дізнався від Юри Дмитрука, що вони збирають кошти на автомобіль. Хочу, аби всі так допомагали. Щиро і від всього серця, – зауважив Маріуш.
Тож мецената з братньої Польщі відзначили Подякою голови обласної державної адміністрації та медаллю «Патріот України» громадської організації «Волинська спілка ветеранів АТО». Таку ж подяку отримав і Юрій Дмитрук. Окрім того, йому вручили посвідчення керівника Волинського обласного центру допомоги учасникам АТО/ООС за підписом Олександра Савченка.

— Я впевнений, що рішення створення групи швидкого реагування було правильним, бо сам рятував волинського кіборга, який був на межі. Але зазвичай військові потребують опіки саме своїх побратимів. Тому на виклики виїжджають АТОвці, які добровільно погодилися допомагати і чергувати в центрі. За час створення групи вже було близько пів сотні викликів. Але я розумію, що цього не достатньо. Інші повноцінні реабілітаційні центри будуються – це все попереду. Зокрема той, який лобіює народний депутат України Ігор Лапін. А це – те, що ми могли зробити швидко, аби рятувати життя, – зазначив Олександр Ілліч.

Сьогодні робота центру довела своєчасність та правильність рішень щодо його створення. Психічний, психо-фізичний та психологічний стан значної кількості військовослужбовців потребує постійного втручання саме спеціалістів з метою його корекції, надання кваліфікованої допомоги.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.