20211207102042.jpg, фото
07 грудня 2021 року

Територіальним громадам – стабільності та процвітання, а працівникам місцевого самоврядування та депутатам – здоров'я і професійного успіху

Вітання голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка з Днем місцевого самоврядування

Щороку у перші дні зими в Україні своє професійне свято відзначають працівники органів місцевого самоврядування, керівники та депутати місцевих рад. Саме у цей день, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про місцеве самоврядування».

Місцеве самоврядування – це влада, яка чи не найбільше наближена до людей. Саме на місцеве самоврядування покладено серйозну відповідальність за ефективний та гармонійний соціально-економічний розвиток територій, створення комфортних умов проживання для людей.

На місцях ви налагоджуєте продуктивну взаємодію, вибудовуєте конструктивну злагоджену роботу всіх структур, забезпечуючи порядок та суспільну злагоду на довірених вам територіях. Ви, як ніхто інший, знаєте пріоритетні питання розвитку громад та потреби місцевих жителів. Від вашого вміння чути людей, від уваги до проблем та господарського підходу залежить не лише благополуччя громадян, а й майбутнє села, міста, регіону та країни загалом.

Особливої ваги набуває ефективне місцеве самоврядування у період впровадження в Україні реформи децентралізації, яка передбачає створення нової моделі територіальної організації влади, формування спроможних територіальних громад та динамічний розвиток територій. Відтак, життя громади у нинішніх реаліях ще в більшій мірі залежить від ефективності дій та рішень місцевої ради, аніж від тих, що ухвалюються на державному рівні.

Саме тому робота у цій складній сфері потребує професіоналізму, грамотних управлінських рішень, сумлінного ставлення до справи, а також особистої ініціативності та небайдужого підходу до вирішення питань жителів громад.

Сьогодні мета усіх рівнів влади – працювати для людей та на користь людей і у форматі відкритого діалогу вирішувати нагальні питання. Спільними зусиллями ми зможемо зробити життя волинян більш комфортним, зміцнити інструменти місцевого економічного розвитку та підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг.

Тож у День професійного свята бажаю кожній територіальній громаді стабільності та процвітання, а працівникам місцевого самоврядування та депутатам – міцного здоров'я, професійного успіху та реалізації намічених проектів.

Нехай поруч з вами завжди буде згуртована команда однодумців, а тепло рідних та близьких зігріває вас у будь-яку пору року.

З повагою голова обласної державної адміністрації Юрій Погуляйко