20220818112858.png, фото
17 серпня 2022, 20:11

Транспортне забезпечення на Волині: ключові моменти

Про загальну ситуацію із транспортним забезпеченням Волинської області в умовах воєнного стану та окремі ключові моменти роботи із перевізниками:

Про ситуацію з транспортом в області після 24 лютого

На сьогодні транспортом забезпечені мешканці усіх волинських громад. Так, рейсове сполучення в області функціонує в дещо меншому обсязі, ніж до війни. Трохи збільшився час очікування між прибуттям автобусів, однак транспорт є. Волиняни та мешканці області мають можливість діставатись з одного населеного пункту в інший, та планувати свої поїздки. Кризи із транспортом в області не було, незважаючи на період нестачі пального та оптимізацію рейсових автобусів. Комунікація із перевізниками мобільна 24/7 для вирішення питань, що виникають. 

Про комунікацію із територіальними громадами

Робота налагоджена. В телефонному режимі озвучуються питання про необхідність заміни транспорту, закриття сполучення чи потребу у додатковому рейсі. Запити вирішуються при спільних зустрічах за участю голів територіальних громад, начальника Волинської ОВА та голови обласної ради.

Про нові маршрути

Інформація про створення нових маршрутів не відповідає дійсності. В області практикують відновлення маршрутів, які були припинені до війни – на прохання мешканців та голів територіальних громад. Якщо певний маршрут відновлено, значить наразі – актуально. Є пасажири, які цього потребують і перевізник, який може забезпечити цей маршрут.

Про проведення конкурсів на нові маршрути

Нові конкурси на маршрути не проводяться. На сьогодні лише продовжуються договори із перевізниками, що були укладені раніше. Нові конкурси і тендери проводитимуться після завершенню воєнного стану.

Про передачу частини рейсових автобусів на потреби ЗСУ

Волинські перевізники з перших днів пішли на зустріч і відгукнулись на прохання влади про транспорт для ЗСУ. Без зайвої бюрократії та в міру своїх можливостей власники транспорту надали ту кількість авто, яка була необхідна. Наші перевізники в цьому питанні проявили себе справжніми волонтерами.

Про релокацію транспортного бізнесу на Волині

Практика релокації повноцінного транспортного підприємства в нашій області поки не відбувалась. Однак, у сфері вантажних перевезень зараз на Волині успішно функціонують представники з Дніпропетровська, Одещини та Харківшини.