20191017114137.jpg, фото
17 жовтня 2019, 11:15

Три громади області навчали гендерно чутливому стратегічному плануванню

Важливість гендерно чутливого стратегічного планування на рівні області та ОТГ обговорили під час семінару, що відбувся 16 жовтня 2019 року в рамках презентації проєкту «Просування гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні». Участь у заході взяла заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Проєкт представили представники Структури Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (далі – ООН Жінки). Реалізується за підтримки уряду Канади та на замовлення Міністерства розвитку громад та територій України. 

Мета - надання практичної та аналітичної допомоги систематизувати аспекти інтеграції принципів гендерної рівності у реформу децентралізації на всіх рівнях, використовуючи Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та інші державні зобов’язання України щодо забезпечення гендерної рівності та прав людини у якості законодавчої бази, яка формує методології, процедури та практику децентралізації в Україні. 

Так, керівниця Проєкту Нургуль Асилбєкова повідомила, що Мінрегіон розробив стратегію гендерної рівності на 2019-2021 роки – документ, за яким міністерство впроваджуватиме гендерну рівність у відповідності то міжнародних документів та національних програм. 

- Мінрегіон дуже серйозно підійшов до цього питання та затвердив дві основні цілі. Перша стосується безпосередньо роботи Мінрегіону, яка включатиме оцінку потенціалу працівників, аби вони могли займатися питаннями гендерного аналізу та впроваджувати програми та стратегії. Друга – це робота впровадження гендерної рівності на шляху децентралізації, - сказала Нургуль Асилбєкова.

В області для участі у пілотному проєкті відібрали Велимченську, Княгининівську та Смолигівську об’єднані територіальні громади.

- Сьогодні нам представили цікаву тему для обговорення. Хочемо активно включитися у цей процес, тому дуже дякую тим громадам, які зголосилися увійти в проект. Впевнена, що це буде не лише цікаво, а й корисно із практичної точки зору для роботи, - зауважила на початку Світлана Мишковець.

Позаяк одним із основних завдань є представлення рекомендацій, орієнтованих на інтеграцію принципів ґендерної рівності та дотримання прав людини до процесів місцевого стратегічного планування то про врахування принципу ґендерної рівності в процесі стратегічного планування на рівні областей та ОТГ розповіла к.н., Національна консультантка ООН Жінки Ольга Романюк.

Зокрема, як повідомила пані Ольга, у цій роботі необхідно керуватися двома документами: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ №75 від 30 березня 2016 року: «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування і реалізації прогнозних та програмних документів соціально-економічного розвитку об'єднаної територіальної громади» та Наказ № 79 від 31 березня 2016 року Міністерства розвитку громад та територій України.

- Це означає, що ми хочемо враховувати інтереси та потреби жінок та чоловіків, які проживають в конкретних громадах. І не просто розмежовувати стать, а потреби різних груп жінок і чоловіків. Тут враховуються питання віку, національної приналежності, внутрішньо переміщених осіб, осіб з інвалідністю, малозабезпечених людей. Усі ці люди мають різні потреби, тому необхідно стратегію розвитку планувати, враховуючи інтереси усіх членів громади. Для цього відповідно необхідно проводити гендерний аналіз, аби зрозуміти потреби жителів, що проживають у громаді, - розповіла Ольга Романюк.

Це, на думку консультантки, стане гарною базою для прийняття в майбутньому певних управлінських чи політичних рішень. Тож перш, ніж почати стратегічне планування необхідно зробити гендерний аналіз.

Тож до уваги присутніх представили гендерний аналіз Волинської області, проведений на початку 2018-го року. У дослідженні до уваги брали ряд показників, таких як демографічний, економічний, секторальний, представницький.  

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.