20191116164437.jpeg, фото
15 листопада 2019 року

Триває розробка Стратегії регіонального розвитку Волині 2020-2027

14 листопада 2019 року в облдержадміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року. Участь в обговоренні взяла голова Волинської обласної ради Ірина Вахович, начальник департаменту економічного розвитку та європейської інтеграції Ігор Чуліпа та представники волинського наукового середовища.

За результатами попереднього засідання департаментом економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації опрацьовано та узагальнено пропозиції членів робочої групи щодо, стратегічної мети розвитку області, стратегічного бачення майбутнього, сильних та слабких сторін області, а також підготовлено SWOT – аналіз, на основі якого проведено логічні взаємозв'язки між внутрішніми (сильні та слабкі сторони) та зовнішніми (можливості та загрози) факторами. Сформульовано порівняльні переваги, виклики і ризики області.

Варто наголосити, що планування стратегічного розвитку регіону обов’язково міститиме елементи SMART-спеціалізації. Це означає, що при реалізації регіональних проектів основна увага приділятиметься впровадженню інновацій, використанню сучасних наукових розробок, застосуванню сучасного swot-аналізу проектів, створення нових конкурентних видів діяльності.

Відтак, працівниками департаменту економічного розвитку та європейської інтеграції, на основі проведеного SWOT-аналізу визначено ключові проблеми розвитку області, які перешкоджають гармонійному розвитку регіону. Зазначені напрацювання були представлені членам робочої групи.

Також учасникам засідання було винесено на обговорення результати аналізу основних напрямків стратегії розвитку Волині 2020-2027 рр. представлено стратегічні та операційні цілі. Аналіз проводився групою експертів Joint Research Centre (JRC) Європейської комісії, департаментом економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації спільно з експертом Групи радників з впровадження політики регіонального розвитку Програми U-LEAD з Європою.

Запропонована структура цілей розвитку регіону викликала гостру дискусію між членами робочої групи. Представники наукового співтовариства запропонували доопрацювати запропонований варіант стратегічних та операційних цілей, із врахуванням пропозицій членів робочої групи.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.