Т.в.о. голови ОДА Олександр Киричук зустрівся з головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком
Напрямки роботи в контексті реформування системі освіти обговорив т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук із головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком під час робочої зустрічі, що відбулася за участі голови обласної ради Ірини Вахович 14 листопада 2019 року.
Державна служба якості освіти України утворена шляхом реорганізації рішенням Державної інспекції навчальних закладів. Таке реформування відбулося згідно з новим Законом «Про освіту» (прийнятий Верховною Радою 5 вересня 2017 року), який передбачає впровадження нових підходів до реалізації та контролю за якістю освіти в Україні. Зокрема, служба призначена допомагати закладам освіти підвищити її якість, сформувати довіру суспільства, гарантувати якість освіти.
Відповідно, в областях сформовані управління служби якості. Так, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак відзначив, що Волинь – один з найпрогресуючих територіальних підрозділів та налічує найбільшу кількість працівників, зокрема за штатним розписом - 25 чоловік. Разом із цим, додав, що додаткових фахівців не вводили, усе сформували шляхом реорганізації.
Опісля ж окреслив бачення роботи регіональних служб на місцях, особливо у процесі змін, які впроваджують в рамках реформи системи освіти та ін.
- Служби своєю чергою аналізуватимуть що відбувається насправді: як змінюється процес, які тенденції у сфері освіти. А також інформуватиме не лише нас, а й безпосередньо обласну адміністрацію та раду. І отут власне нам і потрібна синергія між обласною радою, місцевими адміністраціями, ОТГ, селищними радами. Бо без них не зможемо ефективно працювати та реагувати на ті чи інші виклики. Тому й вирішили організувати такі зустрічі, аби знайти точки дотику і взаєморозуміння, - розпочав розмову Руслан Гурак.
Окрім того, посадовець поділився і планами, які хочуть реалізувати вже найближчим часом. Зокрема, повідомив, що з наступного року починається інституційний аудит. Так, в наступному році в області хочуть обрати 6 закладів освіти, які першими пройдуть інституційний аудит. Також розпочнуть навчати керівників відділів освіти з ОТГ, щоби вони теж розуміли усі процеси та використовували усі мехіназми покращення якості освіти.
Звичайно, користуючить нагодою, учасники наради цікавилися змінами, яких повинна зазнати старша профільна школа (ІІІ ст.), зокрема оптимізація мережі. Однак, як відзначив Руслан Васильович, остаточного бачення ще немає, але однозначно навчальні заклади третього ступеню в рамках реформування окрупнюватимуть.
Обговорили й виклики, які виникають і процесі реформування. Зокрема, у процесі децентралізації позашкілля часто-густо зникає через брак фінансування в ОТГ чи відсутність бажання місцевих керівників проводити цю роботу.
На думку голови Державної служби якості освіти України, така проблема постала через відсутність нормативів та показників, якими повинні керуватися установи освіти на місцях щодо забезпечення освітнього процесу, в тому числі і позашкільного. Тож відомство хоче почати активно напрацьовувати пропозиції, які враховуватимуть в прийнятті подальших змін.
Нині ж першочерговим завданням є навчання керівників навчальних закладів, територіальних громад, для відділів освіти для підвищення якості освіти та професійність фахівців. У цьому питанні сподіваються на підтримку місцевої влади.
Тож своєю чергою т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук запевнив у співпраці.
- Насправді вважаю, що ці зміни – це добре, бо вони створюють здорову конкуренцію як у бізнесі. Нічого поганого у цьому немає, хоча багатьох ці зміни лякають, - резюмував Олександр Киричук.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.