Творчість Лесі Українки – броня нашого національного коду
Цьогоріч виповнюється 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки.
Леся Українка – яскравий світоч для усіх українців. Вона наша вірна соратниця в боротьбі за волю та незалежність від степів Донеччини, Миколаївщини, Криму, Херсонщини до Буковини, Поділля і Закарпаття.
Коли нас офіційно царський режим іменував малоросами, ця мужня особистість, талановита мисткиня заявила на увесь світ про те, що вона українка. Вона думає та пише українською, вдосконалює та популяризує рідну українську мову. Сьогодні ми не тільки вшановуємо нашу Лесю. Ми підтримуємо її, продовжуємо її героїчний поступ до світового визнання.
Тож сьогодні, 25 лютого 2023 року, у день народження видатної поетеси, представники обласної влади та громадськість поклали квіти до підніжжя пам’ятника Лесі Українки на Театральному майдані міста Луцька.
Сергій Романов, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, доктор філологічних наук Волинського національного університету імені Лесі Українки розповідаючи про постать Лесі Українки сказав: «Один із мандрівників козацькою Україною записав дивний, на його погляд, епізод. Коли на вулиці зчинилася стрілянина, козаки почали бігти не від того місця де стріляють, а на те місце де чути постріли. З’ясувати чи потрібна допомога, можливо треба оборонити правду. Це і є наш генетичний код. Це той код, який відчула наша Леся Українка, який повсякчас відновлювала своєю творчістю».
«Часто студенти запитують «Де була б Леся Українка у нинішній, теперішній час? Ким би вона була, щоб вона робила?» На мою думку, далеко відповідей шукати не треба. Вона була б серед нас. Вона робила б все від неї залежне, працювала б у тих галузях, які б були їй доступні, – розповів науковець. – Але відповідь може бути ще одна: вона є серед нас. Тому що вона українка назавжди. Вона насторожі нашої боротьби, наших пошуків справедливості, світла, Бога і свободи. Її життя – це великий досвід, що у найтемніші часи треба бути українцем. Відтак і буде Україна».