20221201173616.JPG, фото
01 грудня 2022, 17:36

«Твоє право – жити без насильства!»: в Луцьку відбулася просвітницька кампанія

Насильство в сім’ях, жорстоке поводження з дітьми залишаються актуальними проблемами в сучасному світі. А від початку повномасштабної збройної агресії росії проти нашої країни, українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

Тож, аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми, в Луцьку відбулася інформаційно-роз’яснювальна кампанія «Твоє право – жити без насильства!».

«Сьогодні ми хочемо знову нагадати, що насильство не можна замовчувати і терпіти в будь-яких його проявах, – зазначила директор департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод. – Наше завдання – максимально допомогти людям, які постраждали від нього. Щоб вони знали куди можуть звернутися. А саме, до поліцейських, соціальних працівників, освітян та служб зайнятості».

Учасники заходу подивилися соціальний ролик та оглянули виставку «Річ у тім...», у якій представлені предмети пов’язані із домашнім насильством. Також присутні взяли участь у вікторині, щоб дізнатися чи розуміють вони, що таке насильство. Окрім того, спеціалісти надавали усім охочим консультацію.

Захід пройшов в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що цьогоріч походить з 25 листопада по 10 грудня.

Нагадаємо, 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат: Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини.

🎗У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.