20190410084916.png, фото
09 квітня 2019, 18:47

У 2019-му Уряд збільшив інвестиції у розвиток шкільної освіти майже удвічі

Цьогоріч Уряд майже удвічі збільшив інвестиції у розвиток шкільної освіти. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час першого засідання Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти, що відбулося у форматі відеоселектора сьогодні, 9 квітня 2019 року. Головував на засіданні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У віртуальній студії Волинської області працював заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

Перш за все, Володимир Гройсман наголосив, що головне завдання Уряду – зробити освіту доступною, якісною і конкурентною, яка зможе готувати українську молодь та зробити їх компетентними.

- Маємо створити якісну нову систему освіти України. Починаючи від дошкілля, адже досі є регіони і міста, де є черги у дитячі садочки. В жодному регіоні цього не повинно бути. Питання номер один – доступність дошкільної освіти. Питання номер два – ефективне впровадження нової української школи. Наше завдання – навчання має бути в одну зміну. Це означає, що ми маємо інвестувати кошти в розбудову освітньої інфраструктури. Нова українська школа – це абсолютно новий сучасний стандарт, що дає можливість закласти ті основи знань, які сьогодні є конкурентними та важливими. З Державного бюджету у 2018-2019-му році направили на ці потреби 6,8 мільярдів гривень. Але ці кошти ми передаємо на місця, і саме на місцях вони повинні бути реалізовані. Мова про нове обладнання, нові можливості і так далі. Тому наголошую ще раз представникам місцевої влади, що без вас нам буде дуже важно це реалізувати. Закликаю усіх колег у регіонах віднестися до цього відповідально, - відзначив Володимир Гройсман.

Тож враховуючи досвід кількох попередніх років, під час засідання, у якому в режимі відеоселектору взяли участь представники місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, вирішили попрацювати над помилками, з якими стикалися.

Як зазначила Лілія Гриневич, аналізуючи динаміку фінансування сфери освіти з 2016-го року і до сьогодні, інвестиції в освіту дітей зросли майже удвічі. Разом із цим, за її словами, усе одно виникає питання відкритості, своєчасності та ефективності використання усіх цих ресурсів.

- 2019-й рік для нас ключовий, адже маємо усі передумови, щоби успішно рухатися уперед. Але це можливо тільки разом із вами, тобто з усіма рівнями органів місцевого самоврядування та обласними державними адміністраціями. У 2018-му році ми мали безпрецедентні інвестиції у шкільну освіту. Близько 2-х мільярдів гривень. З них: 1 мільярд 162 мільйони були спрямовані виключно на покращення якості освіти. Тому треба врахувати помилки, яких ми допустилися у 2018-му році, при використанні значно більшої суми. Тому що цього року Уряд збільшив інвестиції у розвиток шкільної освіти майже удвічі. Загалом вони складають 3 мільярди 886 мільйонів гривень. Сюди включені відразу кілька надзвичайно важливих державних субвенцій, - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зокрема, наголошено на важливості вчасних закупівель обладнання для перших класів НУШ. Для цього треба якомога швидше рішенням сесії місцевої обласної ради розподілити кошти, аби решта устигла їх освоїти. Без такого розподілу місцеві органи самоврядування не можуть почати закупівлі, а значить у них високий ризик зриву закупівель обладнання для класів НУШ до 1 вересня.

Нагадаємо, що засідання сесії Волинської обласної ради планують у травні. На думку міністра освіти, це загрожує зривом вчасних закупівель.

- Основна проблема в цих регіонах – з боку обласних рад, бо саме вони мають розподілити кошти. Дуже важливо, щоб суспільство знало: якщо у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській та Запорізькій областях парти та шкільне обладнання не встигнуть поставити до 1 вересня – це провина вашої облради, яка не змогла зібратися, щоб просто віддати далі гроші на місця для закупівель. Саме ці люди будуть винні в тому, що ваші діти не отримали парт, інших меблів та дидактичних матеріалів вчасно, – зазначила Лілія Гриневич.

Що ж до Волинської області, то у 2019-му році субвенція на Нову українську школу становить 46 млн 736,3 тис. грн.

Довідково: У 2019-му році Уряд спрямував субвенцію на обладнання класів Нової української школи. З новим обладнанням навчатимуться першокласники, які прийдуть у школу у вересні 2019 року. Загалом виділено 1 млрд 215 млн грн, з яких 950 млн грн передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерного обладнання, а ще 265 млн грн спрямовується для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.