У 2020 році в Україні у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій
Сформована стратегія роботи із закладами охорони здоров‘я в рамках реалізації ПМГ-2020. Контрактування з НСЗУ на 2020 рік для закладів первинки та аптечних закладів розпочнеться з другої половини грудня 2019 року. Для закладів спеціалізованої допомоги – з 3 лютого 2020 року. Про це йшлося 6 грудня на нараді у Міністерстві охорони здоров’я України.
Робоча зустріч проходила за участю міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, в.о. голови Національної служби здоров'я України Оксани Мовчан, керівників департаментів МОЗ, НСЗУ та керівників обласних департаментів охорони здоров'я. Участь у нараді взяв начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.
Учасники засідання обговорили стратегію роботи із закладами охорони здоров‘я в рамках реалізації Програми медичних гарантій 2020.
Оксана Мовчан, виконуюча обов’язки голови Національної служби здоров’я України наголосила:
– Трансформація фінансування системи охорони здоров’я триває і вона незворотня. У 2020 році в Україні у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. Але те, наскільки швидко увійдуть у реформу та надаватимуть якісні послуги пацієнтам спеціалізовані заклади у певному регіоні – залежить від місцевої влади.
Також посадовиця розповіла, що у Програмі медичних гарантій-2020 визначено пріоритетні напрями, за які спеціалізовані заклади отримуватимуть від НСЗУ підвищений тариф. Але для цього лікарні мають відповідати чітким вимогам. Завдання місцевої влади, зокрема, ДОЗів, визначити ті послуги, які потрібні громаді, та вкладати кошти саме у такі заклади, які можуть їх надати. Зробити такі лікарні привабливими і для пацієнтів, і для медиків.
В ході наради представники обласних ДОЗів ознайомились з дорожньою картою подальших процесів трансформації фінансування системи охорони здоров’я у 2020 році. Зокрема, йшлося про терміни контрактування закладів первинної та спеціалізованої допомоги та укладання договорів на реімбурсацію лікарських засобів у 2020 році.
Під час другої частини зустрічі представники НСЗУ надали консультації кожному з представників регіональних управлінь охорони здоров’я стосовно прогнозованого розподілу коштів із центрального бюджету безпосередньо для конкретної області та потрібних кроків щодо підготовки спеціалізованих закладів до укладання договору з НСЗУ.
– Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2 кварталу 2020 року не передбачено. Щоб отримувати державні кошти, всі ці заклади повинні підписати договір з Національною службою здоров’я України. А для цього лікарні повинні бути автономізованими, комп'ютеризованими та підключеними до ЕСОЗ. Місцева влада повинна сприяти цьому, щоб сформувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я регіону, – на завершення наголосив директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.