У 2024 році ЦНАПи Волині надали 880 тисяч адмінпослуг
Адміністративні послуги стали ще доступнішими для мешканців Волині. Про це повідомила завідувачка сектору розвитку надання адміністративних послуг відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації облдержадміністрації Тетяна Матвійчук під час брифінгу.
Зокрема, станом на 1 січня 2025 року в області створена та діє мережа центрів надання адміністративних послуг, до якої входить:
- 53 ЦНАПи;
- 1 мобільний ЦНАП в м. Устилуг;
- 6 територіальних підрозділів;
- 126 віддалених робочих місць;
- 47 старостатів.
«Волинь є одним із лідерів у сфері цифровізації, а надання адміністративних послуг для громадян – один із пріоритетних напрямів роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, – розповіла Тетяна Матвійчук. – В ЦНАПах області надаються паспортні, соціальні та будівельні послуги. Через їх адміністраторів можна оформити комплексну послугу "єМалятко", отримати витяг з реєстру територіальної громади та ветеранські послуги, отримати послуги, пов’язані з державною реєстрацією нерухомого майна, бізнесу та громадських формувань, оформити субсидію тощо».
До слова, у 2024 році ЦНАПи області надали понад 880 тис. послуг, що на 116 тисяч більше, ніж минулого року. Серед найбільш затребуваних були:
- послуги з реєстрації місця проживання – понад 272 тис.;
- послуги соціального характеру – понад 187 тис.;
- паспортні послуги – більше 45 тис.;
- послуги ДЗК – понад 22 тис.;
- послуги з реєстрації актів цивільного стану – понад 12 тис.;
- послуги для ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей – понад 9 тис.
Велику увагу приділяють ветеранам війни та членам їх сімей. Відтак, їх обслуговування забезпечується за принципом «Єдиного вікна» у 159 населених пунктах, де задіяно 228 працівників ЦНАПів. Загалом в області відкрито 37 «Єдиних вікон» для ветеранів. Також у 14 ЦНАПах області наявне паспортне обладнання, а в 20 – використовують мобільні цифрові валізи.
Між іншим, Волинь – перша в Україні, де облаштували сонячні панелі в ЦНАПах. Наразі ними забезпечені 9 центрів надання адмінпослуг, а саме у – Луцькій, Любешівській, Вишнівській, Смідинській, Шацькій, Володимирській, Зимнівській, Нововолинській та Литовезькій громадах. Як результат, вони можуть працювати незалежно від ситуації в загальній енергосистемі України, а в літні дні – економити бюджетні кошти.
Також минулого року 4 ЦНАПи Волині – Луцької, Нововолинської, Вишнівської та Смідинської громад – отримали відзнаки «Дієвий ЦНАП 2024». А за підсумками минулих років за успіхи в паспортизації Волинська область отримала відзнаку від Міністерства цифрової трансформації України, як область, яка першою впровадила сервіс оформлення паспортів у вигляді ID-карток.
«Тому і надалі цифровізуємо Волинь разом і робимо все для того, щоб наші громадяни отримували швидкі, якісні та доступні послуги», – додала посадовиця.
Детальніше про надання адмінпослуг на Волині – у відео.