20240219145423.JPG, фото
19 лютого 2024, 14:53

У 2024 році на Волині виявлено 8 випадків сказу

Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Так, у 2023 році на Волині визначено 47 неблагополучних пунктів, де захворіли та загинули 49 тварин. Натомість вже цьогоріч зафіксовано 8 випадків сказу.

Такі статистичні дані озвучив сьогодні головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк під час брифінгу в ОДА.

За його словами, на сказ в дикій природі найчастіше хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, аби вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід щорічно проводити вакцинацію. Її здійснюють в державних установах ветеринарної медицини області безкоштовно.

«Хотів би сказати всім власникам тварин: переживайте за них, турбуйтеся про їхнє здоров’я, звертайтеся у ветеринарну службу, де вам нададуть всю кваліфіковану допомогу та безкоштовно провакцинують. При цьому ви будете знати, що ваша тварина цілий рік буде в безпеці, – розповів Сергій Войтюк. – Вона матиме стійкий імунітет і навіть у разі контакту з хворою твариною, все одно залишиться здоровою. Імунітет формується на один рік, тому проводити вакцинацію потрібно щороку».

Також, аби збільшити рівень охоплення вакцинації домашніх тварин, спеціалісти Держспоживслужби проводили подвірні обходи та виїзні акції, про що повідомляли населення області.

Що ж стосується запобігання поширення сказу серед диких тварин, то восени 2023 року у Луцькому районі здійснювали кампанію з пероральної імунізації методом наземного розкладання вакцини. Цього року на всій території області, окрім прикордоння, планують дві хвилі наземного розподілу принад з вакциною – навесні та восени.