20190103163647.jpg, фото
03 січня 2019 року

У Боратинській ОТГ за кошти інфраструктурної субвенції відремонтували будинок культури та водогін

Найбагатшою громадою країни з чисельністю населення до 10 тисяч чоловік у 2018 році стала Боратинська ОТГ. Зокрема, минулоріч вона отримала понад 2,5 млн грн субвенції з державного бюджету на формування своєї інфраструктури. За рахунок цих коштів вдалося відремонтувати будинок культури в селі Городище та полагодити водогін в селі Рованці.

Нагадаємо, що Боратинська ОТГ утворилася наприкінці 2017 року в результаті об’єднання 12 населених пунктів. На території громади (92 км2) проживає близько 9 тис. населення, є 5 шкіл, 3 дитячих садочка, 3 відділення зв’язку, амбулаторія, 9 фельдшерсько-акушерських пунктів, 4 клуба, 3 бібліотеки, потужний спортивний комплекс. Налічується більше 2 тис. особистих селянських господарств, близько 200 юридичних та більше 500 фізичних осіб-підприємців.

Перш за все, більше 1,1 млн грн інфраструктурної субвенції спрямували на капітальний ремонт будинку культури в селі Городище. Зокрема, провели заміну інженерних мереж.  

Натомість, ще влітку здійснили капітальний ремонт водогону, що проходить в селах Рованці та Боратин. Між іншим, водогін прокладений більше 35 років тому, при цьому встановлений максимальний термін придатності сталевої труби – 25 років. Тож старі водогони в цих населених пунктах, які вже вичерпали свої експлуатаційні можливості, не могли транспортувати воду в повному обсязі та якісно. Відтак, в ОТГ вирішили надалі не ремонтувати, а прокласти нові комунікації з сучасних полімерних труб. Для цього обрали труби з полівінілхлориду для напірного водопостачання діаметром 225 і 160 мм виробництва ТОВ «Калуський трубний завод».

Поставку трубної продукції з Калуша на будівельні майданчики в селах Боратин та Рованці забезпечив Рівненський регіональний структурний підрозділ ТД «Євротрубпласт». А для виконання робіт з прокладання нових водогонів замовник влітку цього року залучив підрядну будівельну компанію «СТИР-АГРОБУД».

Вже у вересні воду до помешкань жителів сіл Боратин та Рованці постачали по нових мережах. Загалом на капітальний ремонт водогону витратили 1 млн  411 тис. грн, з яких 1 млн 358 тис. грн – кошти субвенції.

До слова, більше 106 млн грн отримали 40 об’єднаних територіальних громад Волинської області у 2018 році субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. Станом на 27 грудня 2018 року касові видатки тергромад становлять 102 млн 334,247 тис. грн субвенції. Відсоток освоєння отриманих коштів – 97,3 %.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.