У Камінь-Каширському районному відділі поліції запроваджена програма «Custody Records»
Участь у відкритті оновленого Камінь-Каширського районного відділу поліції взяв начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.
Це вже п’яте на Волині оновлене приміщення відділу поліції із фронт-офісом і системою відеомоніторингу Custody Records. Тож усі районні підрозділи поліції вже облаштовані відповідно до міжнародних стандартів. До слова, Волинська область – одна з лідерів у цьому процесі.
Якщо коротко, то впроваджені стандарти – це не лише для зручності та сервісу громадян, а й створенні безпечних умови для затриманих та поліцейських від неправдивих звинувачень.
Тож під час представлення оновленого відділення, присутнім наочно продемонстрували усі етапи процесу затримання.
Зокрема, роботу розпочинають із кімнати інтерв’ювання інспектором з дотримання прав людини, де спочатку опитують поліцейського, а опісля – затриманого.
Далі – конфіденційне спілкування з адвокатом у спеціально облаштованій кімнаті. Опісля - кімната слідчих дій, через скло якої також облаштована кімната для впізнання. І насамкінець – кімната для затриманих, де перебуватиме підозрюваний.
Слід зауважити, що усе фіксують відеокамери (процес затримання також), а дані з протоколу відображаються у програмі вже під час інтерв’ювання.
Всі дії із особами, які перебувають у відділі поліції будуть контролюватися трьома працівниками начальником, старшим інспектором та інспектором з дотримання прав людини.
Загалом на ремонтні роботи було залучено понад 2 млн 800 тис гривень. Долучились до співфінансування цього проєкту й органи місцевого самоврядування.
«Вітаю усіх причетних з реалізацію проєкту, котрий допомагатиме належним чином дотримуватись прав людей. А для якісного й успішного виконання своїх обов’язків вручив ключі від службового автомобіля В’ячеславові Мартинюку, т.в.о. начальника Камінь-Каширського РВП», - повідомив начальник ОВА Юрій Погуляйко на сторінці у Фейсбуці.
Довідоково: система Custody Records про:
1. інспектора (кастоді-офіцера), який відповідальний за дотримання прав затриманих осіб;
2. електронну систему обліку всіх дій щодо затриманої особи, яка замінює паперові журнали та зводить можливість викривлення даних до мінімуму;
3. систему «розумної» відеофіксації з уникненням мертвих зон, ручного управління камерами, можливого знищення даних тощо. Для моніторингу безпечного поводження з особою можуть використовуватися різні пристрої, серед яких стаціонарні камери, поворотні камери, об’єктиви зі змінною фокусною відстанню, які підтримують аудіозапис тощо;
4. здійснення інтервʼю (непроцесуального опитування) із затриманою особою щодо того, як з нею поводились поліцейські під час затримання, чи не порушувались її права із фіксацією стану здоровʼя та перевірки будь-якої інформації, що може свідчити про незаконне застосування сили.