У Києві стартував перший Всеукраїнський форум Рад ВПО
Захід триватиме з 1 до 3 листопада – і стане першою широкою платформою для діалогу між внутрішньо переміщеними особами, державою, громадським сектором та міжнародними організаціями. Участь у форумі взяли понад 400 гостей з усіх регіонів України та з-за кордону. Серед присутніх – заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук.
Під час заходу Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук презентувала учасникам інституційну інфраструктуру підтримки ВПО. Зокрема, ключовими інституціями наразі є:
- Координаційний штаб з питань ВПО.
- Координаційні центри підтримки цивільного населення (при обласних військових адміністраціях).
- Центри життєстійкості (у громадах).
- Ради ВПО (при обласних та районних військових адміністраціях, а також при органах місцевого самоврядування).
Ірина Верещук зауважила, що Ради ВПО мають бути «голосом» внутрішніх переселенців. Їхня роль полягає в адвокації прав та інтересів ВПО. Вони мають давати владі зворотний звʼязок щодо того, якими є потреби переселенців у тій чи іншій громаді і якою є результативність роботи з їх підтримки.
Наразі по всій Україні налічується вже 527 Рад ВПО. Вони займаються формулюванням потреб, забезпечують зворотний зв’язок щодо якості послуг та надають пропозиції щодо нормативно-правових актів.
Нагадаємо, на Волині Раду з питань внутрішньо переміщених осіб створили у вересні поточного року. Загалом до складу Ради увійшли 18 людей. З них дев’ять – внутрішньо-переміщені особи, три представники громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав ВПО та шість фахівців ОДА.