«U-LEAD з Європою»: розповіли про 3-ю фазу впровадження Програми
Як поліпшити якість надання адміністративних послуг та створити ефективний ЦНАП за допомогою Програми «U-LEAD з Європою». Саме цього навчали представників районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування під час тематичної інформаційної сесії, що днями відбулася у стінах облдержадміністрації.
З загальною інформацією щодо умов та правил участі у 3-й Фазі Програми в частині створення Центрів надання адміністративних послуг присутніх на заході ознайомив її регіональний координатор Матвійчук Роман. Спершу ж, однак, із вітальним словом звернулися перший заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук та директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа.
– Хто ще не долучився до цієї Програми, з’ясуйте, що для цього потрібно. Нині ви маєте таку нагоду, адже присутній координатор проекту. Оскільки ж він направлений на максимальне спрощення надання адмінпослуг, то є дуже важливим. Тому слід докласти усіх зусиль, щоб втілити у життя цей проект, – наголосив Олександр Олексійович.
За словами ж Ігоря Чуліпи, адміністративна реформа раніше чи пізніше завершиться, будуть ліквідовані райони. Тож, у людей постане питання, чому за період упровадження реформи з децентралізації влада на місцях не створила центрів, де вони можуть отримати адміністративні послуги. Відтак, над цим потрібно працювати уже сьогодні.
Для того, аби створити ЦНАП за допомогою Програми, потрібно зробити кілька кроків. Передусім, необхідно знайти приміщення, де можна облаштувати центр. Окрім того, визначити його модель – складатиметься він із одного чи кількох населених пунктів. Далі ж слід розробити концепцію ЦНАПу, погодити перелік основних та можливість супутніх послуг, що там надаватимуться, визначити організаційно-правовий статус, сформувати штат тощо.
Подати заявку на отримання допомоги у створенні або ж модернізації вже наявного ЦНАПу можуть об’єднані територіальні громади з кількістю населення від 5 до 50 тисяч, у яких відбулися чи незабаром відбудуться перші вибори, громади, що стануть адмінцентром майбутньої ОТГ згідно з Перспективним планом або громади-ініціатори співробітництва у сфері надання адмінпослуг.
Що стосується власне Програми, то її учасники отримають інституційну допомогу, як-от розробка технічних завдань для ЦНАПів, проведення консультацій, тренінгів та навчальних візитів для персоналу, інформування й залучення населення. Разом із тим, вони можуть розраховувати на фізичну допомогу, тобто придбання меблів, офісної техніки тощо, та її спеціальні види. До прикладу придбання мобільних офісів ЦНАПів.
Довідково: Програма «U-LEAD з Європою» – одна з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Програма фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Швецією. В рамках реалізації Фази впровадження Програми буде здійснена підтримка створення/модернізації ЦНАП в ОТГ та в громадах-потенційних центрах ОТГ (згідно з перспективними планами).
Загальна кількість Учасників Програми до 2020 року складе до 600. Їх відберуть у чотирьох раундах.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.