У Луцькій ЦРЛ відкрили фізіотерапевтичне відділення
Вісім відремонтованих кабінетів, де надаватимуть послуги магнітотерапії, лазеротерапії, електротерапії, електрофорезу, діадинамічного струму, ультразвукової терапії, аероіонотерапії, озокеритолікування, масажу, лікувальної фізкультури та багато іншого відкрили сьогодні, 12 грудня 2018 року, в Луцькій центральній районній лікарні. Зокрема, на ремонт фізіологічного відділення медичного закладу з районного бюджету виділили більше 1,4 млн грн.
За словами головного лікаря ЛЦРЛ Сергія Коновала, роботи розпочали в липні та завершили вже на початку грудня поточного року. Виконувало їх приватне підприємство «Луцьк-Євро-Буд». Окрім того, придбано сучасне обладнання, а кімнати обставлено новими меблями. Що ж стосується перспектив, то це – комп’ютерний томограф. І над цим уже працюють.
Ця подія без перебільшення має величезне значення для жителів району та місцевих ОТГ. Адже за 11 місяців 2018 року у фізіотерапевтичному відділенні пройшли лікування майже 7 тис. чоловік. Така ж кількість людей відвідали кабінети лікувального масажу. Тож відкриття нового відділення дасть змогу повноцінно використовувати реабілітаційний процес для лікарів та пацієнтів.
Слід зазначити, що з 1 січня 2018 року в Україні розпочалася медична реформа з первинної ланки. Натомість, 2019 рік – зміни відбуватимуться на вторинному рівні, у рамках яких збільшать фінансування медзакладів країни. Тому ремонт фізіотерапевтичного відділення Луцької ЦРЛ – результат позитивних змін в галузі охорони здоров’я.
Довідково: Трансформація системи охорони здоров’я залишається одним із пріоритетів Уряду. Тож зведений бюджет на охорону здоров’я-2019 складає 92,3 млрд грн, що на 10% більше, ніж у 2018 році. Додаткові кошти спрямовані на продовження трансформації медицини в Україні.
У 2019 році МОЗ України розпочне реалізацію програми «Безкоштовна діагностика», на яку заплановано 2 млрд грн. Найбільш необхідні дослідження і аналізи будуть оплачені Національною службою здоров’я України.
Набиратимуть обертів зміни у первинній медичній допомозі з найбільшим в історії бюджетом – 15,3 млрд грн!
Далі рятуватиме життя програма «Доступні ліки» з бюджетом у 1 млрд грн.
На 3,4 млрд збільшится субвенція на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу – 55,5 млрд грн.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.