20230823120100.jpg, фото
23 серпня 2023, 12:00

У Луцьку презентували фільм «Довбуш»

Учора, 22 серпня 2023 року, у Луцьку, в кінотеатрі Промінь відбувся допрем’єрний показ пригодницько-історичного фільму «Довбуш». Його презентували режисер стрічки Олесь Санін, що родом з Волині, а також продюсер – Максим Асадчий.

Зокрема, у фільмі йдеться про легендарного ватажка опришків – Олексу Довбуша. Але, як зазначив Олесь Санін, насамперед він хотів показати історію однієї людини, яка ніколи не хотіла воювати та стати відомим. Єдиного, що хотів головний герой фільму, – просто жити вільно на своїй землі та з коханою дівчиною. Також режисер наголошує, що це не документальний фільм, а його особисте бачення тих подій. Хоча у процесі підготовки до знімання, детально вивчали історичні джерела, побут, костюми, політичну ситуацію того часу.

Між іншим, зйомки фільму стартували ще 19 серпня 2018 року, а вже через 5 років його нарешті показали на Одеському кінофестивалі в Чернівцях. Режисер розповів, аби фільм вийшов на широкі екрани, довелося докласти чималих зусиль. Так, на картину витратили понад 120 мільйонів гривень, що є рекордом в історії українського кіно. Пандемія та повномасштабне вторгнення також відтермінували завершення фільму, хоча зйомки вже були завершені.

Знаковим є те, що перший показ стрічки відбувся перед військовими 68-ої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Окрім того, команда фільму збирає кошти на потреби захисників. До слова, значна частина знімальної групи нині виборюють нашу незалежність на фронті.

У широкий прокат фільм вийде в День Незалежності України – 24 серпня. Окрім того, стрічку також покажуть у країнах Балтії, Чехії, Словаччині, Німеччині, Південній Кореї та Ізраїлі.

Дивись українське!🇺🇦