У Луцьку пройшло засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення області
20 вересня відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення області. Участь у зустрічі взяли директор департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА Оксана Гобод, її заступниця Олена Маркусик, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Наталія Коструба, перший заступник начальника Головного управління ДСНС України у Волинській області Сергій Демидюк, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та неурядового сектору. Захід відбувся у змішаному форматі.
Під час засідання його учасники обговорили:
• запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості на Волині;
• обласний план заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
«Волинська область за підтримки Мінісоцполітики впроваджує соціальну послугу з формування життєстійкості. Наразі вона запроваджена у чотирьох громадах Волині завдяки громадським організаціям, які є фактично її виконавцями: "Карітас Волинь" та "Fox house "», – зазначила Оксана Гобод.
Нагадаємо, проєкт реалізує Міністерство соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
«Соціальна послуга з формування життєстійкості вимагає співробітництво Координаційного центру з територіальними громадами-учасниками проекту, надавачами соціальних та додаткових послуг, підприємствами, установами та організаціями різних форм власності. Тож ми пропонуємо нашим представникам, які є членами координаційних штабів у районах тісніше співпрацювати уже з діючими центрами життєстійкості, максимально поширювати інформацію про діяльність цих центрів, активно працювати над тим, щоб у наступному році все більше тергромад включалися в процес надання таких послуг», – сказала очільниця департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА.
Вона додала, що громади, які хочуть долучитися до проєкту можуть ознайомитися з покроковою інструкцією на сайті Мінсоцполітики у рубриці «Формування життєстійкості». Також Оксана Гобод запропонувала звертатися за консультацією до громад, які вже впровадили послугу життєстійкості та громадських організацій «Карітас Волинь» та «Fox house».
Також в області триває розробка регіонального плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.
«Весь рік триває впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я і ми всі разом організовували спільні заходи, знаходили рішення, місце для ментального здоров’я в роботі кожного управління. Відповідно всі ці заходи, які ми проводили – маємо прописати в регіональний план заходів, – сказала Наталія Коструба. – У нас вже є робоча версія плану. Документ є дуже комплексним із залученням всіх структурних підрозділів ОДА. Однак прошу ще раз переглянути план і надати свої пропозиції».
Як розповіла Олена Маркусик, департамент соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації наразі опрацьовує проект-план для подальшої його передачі до Координаційного центру з питань психічного здоров’я КМУ.
«І вже з 20 жовтня має бути готовий документ, який буде затверджений ОДА», – зауважила заступниця директора департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації.