20191213163646.JPG, фото
13 грудня 2019, 16:36

У Луцьку відбулася громадянська панахида до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 13 грудня 2019 року, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначають 14 грудня, в обласному центрі Волині відбулися громадянська панахида та покладання квітів на меморіалі «Вічної Слави, меморіальної дошки А.Д.Грищенку – льотчику, ліквідатору аварії на ЧАЕС та до фотостенду «Героїв Небесної Сотні».

Аби вшанувати подвиг тих, хто з честю виконували свій обов’язок перед нацією та Україною, покласти квіти до пам’ятних знаків прийшли представники обласної та міської влади, зокрема серед присутніх – заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

14 грудня – дата, що обрана не випадково. Саме цього дня, 33 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Однак, як відзначив голова Волинського обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Володимир Кец, цьому передувала виснажлива шестимісячна боротьба з атомом, під час якої ціною власного здоров’я та життя сотні тисяч ліквідаторів гасили реактор. Зокрема, за перших пів року до приборкання катастрофи залучили 240 тисяч ліквідаторів, а упродовж двох наступних років ще 400 тисяч. Щодо загиблих, то за статистикою у перших чотири роки після ліквідації померло від 50-ти тисяч до 70-ти тисяч осіб.

- Маємо пам’ятати цих героїв, які з честю виконували свій обов’язок перед нацією і ціною свого життя зробили все для того, аби 30-ти кілометрова мертва зона навколо Чорнобиля не стала більшою. Лише завдяки самопожертві цих людей ця територія має радіус 30 кілометрів. Доки ми будемо жити – будемо пам’ятати їх подвих, - налосив Володимир Кец.

Опісля присутні поклали квіти до пам’ятних знаків на меморіали «Вічної слави», меморіальної дошки А.Д.Грищенку – льотчику, ліквідатору аварії на ЧАЕС та до фотостенду «Героїв Небесної Сотні».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.