20230406161828.jpg, фото
06 квітня 2023, 16:15

У Луцьку відбувся майстер-клас з соломоплетіння

Майстриня народної творчості з Турійська, членкиня громадської організації «Рукотвори Волині» Валентина Якимович провела майстер-клас з соломоплетіння.

Студенти, читачі та працівники бібліотеки імені Олени Пчілки долучилися до творчого процесу. Валентина Якимович навчила їх виготовляти з соломи весняних пташок, берегиньок, оздоблювати великодні яйця. Також присутні ознайомилися з роботами майстрині й літературою про ремесло соломоплетіння на виставці «Солом’яне диво – плетиво».

Слід зазначити, що у 2022 році традицію соломоплетіння у Турійському районі Волинської області внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

«Я роблю і робитиму все можливе щоб мистецтво соломоплетіння жило і процвітало, приносило задоволення, радувало людей. Хочу щоб через соломплетіння нас пізнав світ, адже це наші традиції, наша автентичність, наш культурний фронт», – наголосила Валентина Якимович

Організатори заходу: Волинська державна обласна наукова універсальна бібліотека імені Олени Пчілки та Волинський обласний науково-методичний центр культури.