20220623143357.JPG, фото
23 червня 2022 року

У Луцьку вшанували пам’ять в’язнів, яких розстріляли 23 червня 1941 року

Понад 80 років тому на території Луцької тюрми, органами НКВД було розстріляно  більше двох тисяч ув’язнених. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти Організації українських націоналістів, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції.

Сьогодні лучани вшанували пам’ять жертв розстрілу Луцької тюрми, яке відбулося 23-24 червня 1941 року. Саме тоді, до Луцька підійшли німецькі війська і замість евакуювати арештантів – керівництво тюрми наказало усіх їх розстріляти.

Вшанувати пам’ять ув’язнених до місця розстрілу прийшли родини загиблих, військові, священнослужителі та представники влади. До скорботного заходу долучився заступник голови ОДА Олександр Троханенко.

«23 червня для багатьох міст західної України завжди був днем трагедії. Кожен рік ми говоримо і молимося за спочилих, які були розстріляні у цей день1941 року, –  після панахиди зазначив митрополит Михаїл. –  Історія, на жаль, часто ходить по колу. Але ми приходили і будемо приходити на це місце, яке надихає нас самовіддано й надалі боронити нашу Батьківщину».