20200518145012.JPG, фото
18 травня 2020 року

У Луцьку вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня весь світ згадує жахливі події 1944-го року, коли за вказівкою вождів тоталітарного режиму кримських татар примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу.

Сьогодні кримські татари – знову мішень репресій. На жаль, уже шостий рік, як український півострів окупований східним агресором. Уже більше ніж 25 тисяч кримських татар після незаконної анексії півострова покинули його територію.

Сьогодні, 18 травня 2020 року, на Замковій площі обласного центру вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Представники обласної та міської влади спільно із керівниками ГО «Кримські татари Волині» поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.

Участь у покладанні взяв заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик.

У зв’язку з карантином, захід проводився без громадськості.

Довідково:

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до пів години, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації