20190623163254.jpg, фото
23 червня 2019 року

У Луцьку вшанували пам’ять жертв розстрілу в’язнів Луцької тюрми

Вшанування пам’яті жертв розстрілу в’язнів Луцької тюрми відбулося сьогодні, 23 червня 2019 року, у м.Луцьку. Священнослужителі, представники обласної та міської влади та громадськість ходою від Свято-Троїцького собору на Замкову площу, покладанням квітів, хвилиною мовчання та панахидою вшанували пам’ять понад двох тисяч молодих патріотів, активістів організації українських націоналістів, яких холоднокровно розстріляли і перші дні німецько-радянської війни.

Серед присутніх – т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук.

- В перші дні війни, після бомбардування відбулося руйнування корпусу тюрми. Тому керівництво тюрми вирішило питання в’язнів просто – фізична ліквідація, без суду і слідства. Всю ніч і до самого ранку 23 червня, поки німці не увійшли в місто, в Луцькій тюрмі розстрілювали арештантів. Утекти вдалося небагатьом, - розповів ведучий заходу.

До слова, лише на початку 90-х років ХХ століття світу відкрили справжні масштаби трагедії. Разом із тим, досі не знайдені усі останки розстріляних. Зокрема, кілька років тому у Луцьку знайшли лише частину, яких перепоховали біля стіни розстрілу, що на Замковій площі.

Панахиду за загиблими провів митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

- Сьогодні правда торжествує. І ми ростемо до того, щоби шанувати своїх дідів, прадідів за велику любов до України. Вони – приклад науки для нас, що треба любити ближнього і жити за заповідями Божими. Стоячи тут, є лише одне бажання – швидше духовно зростати. Швидше починати любити свою землю і свій край, - сказав владика Михаїл по завершенню панахиди.

Опісля присутні поклали квіти до пам’ятних знаків, що знаходилися на стіні, де 78 років тому розстріляли в’язнів Луцької тюрми.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.