20200215160122.jpeg, фото
15 лютого 2020 року

У Луцьку вшанували воїнів-інтернаціоналістів

Урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан відбулися сьогодні, 15 лютого, в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

Традиційно, у залі зібралися наші земляки, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, більшість з яких – ветерани війни в Афганістані, а також представники місцевої влади, громадськості та ЗМІ. До участі у заходах долучилася й заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх у залі воїнів-афганців, вона висловила їм слова поваги та вдячності за подвиг, мужність та єдність. «Спасибі вам, воїни, за те, що ви мали силу духу витримати у цій незрозумілій війні. Спасибі за те, що ви перші відгукнулися і пішли в бій навчати наших молодих воїнів на початку війни з Росією. Спасибі за твердість духу, за силу волі і за те, що ви протягом стількох років не розгубили ні душевності, ні доброти, ні того, чого так сьогодні бракує нашому суспільству – єдності», - зазначила Світлана Мишковець.

В рамках тематичного концерту «Афган у долях наших» воїни-інтернаціоналісти згадали загиблих побратимів та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Волинян, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав і сьогодні продовжують приймати активну участь у розвитку волинського краю, відзначили нагородами. Зокрема, Орденом «За заслуги ІІІ ступеня» нагороджено голів Ківерцівської та Луцької районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасників бойових дій в Афганістані Гордіюка Вячеслава Фоефановича та Шевчука Миколу Степановича. Нагороди будуть вручені пізніше.

За вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагороджено й інших волинян, учасників бойових дій, активістів Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану. Зокрема,  Почесну грамоту обласної державної адміністрації Світлана Мишковець вручила Гнетньову Ігору Васильовичу та Кушніру Віталію Климовичу. Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено Дорохіну Володимиру Михайловичу, Гомону Георгію Миколайовичу та Круподері Олександру Миколайовичу.

Аби вшанувати пам'ять загиблих героїв, на закінчення святкового дійства учасників урочистостей запросили покласти квіти до пам’ятного фотостенду «Волинські Герої Небесної Сотні» – «Загинули за єдність України», Центральної стели, пам’ятників Героям Небесної Сотні та Воїнам-інтернаціоналістам на Меморіальному комплексі «Вічна Слава», а також до Меморіальної дошки уродженцю Луцька воїну-інтернаціоналісту, Герою Радянського Союзу генерал-майору Віктору Карпухіну.

Урочистою ходою воїни-інтернаціоналісти, представники влади та громадськість міста пройшли від Театрального майдану Луцька до Меморіального комплексу «Вічна Слава», де після покладання квітів відбулося закриття урочистостей виконанням Гімну України.

Опісля для ветеранів-афганців та інших воїнів-інтернаціоналістів була організована «солдатська кухня».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації