20241224114709.jpg, фото
24 грудня 2024, 11:45

У Львові захоронять останки борця за свободу України, політичного в’язня, уродженця Волині Данила Шумука

27 грудня на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові відбудеться перепоховання видатного українця, борця за незалежність України Данила Лаврентійовича Шумука (1914–2004).

До Львівської міської ради звернулася онука політичного в’язня Ніна Калач з проханням перенести прах її діда до місця вічного спочинку його побратимів з УПА та дисидентського руху. 28 грудня 2024 року Данилові Шумуку виповнилося б 110 років.

Перенесення праху вдалося реалізувати завдяки військовослужбовцям 13-й бригаді НГУ «Хартія», для якої важливим елементом мотивованості та навченості бійців є ідейна підготовка, знання історії та повага до славних попередників, які вели війни за свободу у ХХ столітті.

«У "Хартії" ми усвідомлюємо цінність пам'яті про тих, хто боровся за незалежність України. Ми розуміємо, чому Росія плюндрує та знищує місця пам'яті. Ми прагнемо, щоб українські місця пам'яті були облаштовані, як належне, адже це важливий елемент нашої культури і нашої опірності ворогу. Збереження пам'яті про тих, хто боровся за Україну, робить нас сильнішими. Пам'ять захищає», – вважає сержант 13-ї бригади «Хартія» НГУ Вахтанг Кіпіані.

Допомогу нацгвардійцям у перепохованні Данила Шумука було надано співробітниками СБУ.

Прах борця за свободу спочиватиме поруч із його побратимами та посестрами на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Порядок похорону 27 грудня:

  • 14:00 – чин Похорону Гарнізонний храм Святих апп. Петра і Павла (Театральна,11);
  • 15:00 – чин перепоховання на Личаківському цвинтарі;
  • 17:30 – в Львівській міській раді відбудеться лекція «Данило Шумук – в'язень трьох окупаційних режимів».

Лектори: сержанти 13-ї бригади НГУ "Хартія" Вахтанг Кіпіані та Володимир Бірчак.

Довідково:

Данило Шумук – громадський діяч, в'язень польських тюрем, нацистських і радянських таборів, дисидент та учасник руху опору. Член Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. З березня 1943 до грудня 1944 перебував в УПА, був політвиховником. У квітні 1945 року засуджений за участь в УПА до смертної кари, через півтора місяці заміненої 20-річним ув'язненням. Учасник Норильського повстання. Автор спогадів, виданих у Канаді та Україні. Провів за ґратами понад 40 років життя. Є борцем за незалежність України згідно закону «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті».

Данило Лаврентійович народився у с. Боремщина, що на Ковельщині.

За матеріалом Львівської міської ради