20220819174300.JPG, фото
19 серпня 2022, 17:42

У Нововолинській міській лікарні встановили та запустили в роботу кисневу станцію

Кисневу станцію, яка генерує кисень з повітря, сьогодні запустили у роботу в Нововолинській міській лікарні. З цієї нагоди у медзаклад з робочим візитом за дорученням начальника обласної військової адміністрації завітала заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук.

Це одна із десяти установок, закуплених для Волинської області Міністерством охорони здоров’я України у минулому році. Вартість однієї – 2,8 млн грн. Однак, усі роботи із встановлення та запуску в роботу коштували понад 8 млн грн. Здебільшого – це цільові кошти з держбюджету. Тож на сьогодні у лікарні функціонує 200 кисневих точок.

Як розповіла Мирослава Якимчук, таких кисневих станцій в області буде встановлено усього 10. Дві з них (у Любомлі та Нововолинську) вже працюють, а решта – у процесі встановлення та оформлення документів. Це була ініціатива Президента України, тому кошти виділили із державного бюджету.

«Приємно бачити, що в цьому закладі тепер є киснева станція. Це дасть можливість надавати якісну медичну послугу та зберегти багато людських життів. Особливо сьогодні, у час військової агресії», - відзначила заступниця голови ОДА.

Слід зауважити, що киснева станція значно заощаджує кошти для медзакладу, адже доставка кисню у місяць коштувала понад 300 тисяч грн на 120 ковідних хворих.