20210216164447.JPG, фото
16 лютого 2021 року

У селі Тойкут Ковельського району постала нова амбулаторія

Інфраструктура села Тойкут на Ковельщині покращилась завдяки новозбудованій амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Сьогодні, 16 лютого 2021 року, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, перебуваючи з робочою поїздкою у Ковельському районі, проінспектував якість завершених будівельних робіт та привітав  трудовий колектив медичного закладу.

Об’єкт споруджувався за рахунок  коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Його кошторисна вартість становить майже 9,5 млн грн.

Сьогодні ця сучасна амбулаторія має стовідсоткову готовність, аби обслуговувати місцеве населення. Підготовлені також і усі необхідні дозвільні документи, які передані Ковельській районній раді для того, аби на найближчій сесії поставити об’єкт на баланс місцевої громади.

Наразі цей заклад охорони здоров’я готовий надавати професійну медичну допомогу жителям села Тойкут. В приміщенні обладнані ряд кабінетів, де можна отримати широкий спектр медичних послуг, а також передбачене житло для лікаря.

«Приємно констатувати, що, незважаючи на пандемію, усе заплановане для розвитку Волині поступово втілюється в життя, – наголосив очільник області. – Дедалі більше відкривається амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Частина з них – це новобудови, інші – модернізуються та реконструюються на базі інших приміщень.  Таким чином, ми покращуємо якість надання медичних послуг населенню, у тому числі у сільській місцевості, що є надзвичайно важливим». 

До слова, загалом за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини на Волині передбачено збудувати 23 амбулаторії, а в 16 – провести реконструкцію або капітальний ремонт. На сьогодні вже завершено будівництво 15 амбулаторій та реконструйовано 6.

Слід зазначити, що під час будівництва усіх АЗПСМ дотримуються вимог щодо створення безбар’єрного простору. Крім того, переважна більшість амбулаторій Волині забезпечена спецтранспортом. Лише у 2020 році більше ніж третина з них отримали нові службові автомобілі, закуплені також за рахунок державної субвенції місцевим бюджетам.  

«Переконаний, що медичні працівники докладуть максимум зусиль, аби місцеві жителі отримували якісні медичні послуги, – зазначив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Бажаю і медикам, і жителям села міцного здоров’я, миру, достатку та благополуччя».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації