20181130153455.JPG, фото
30 листопада 2018, 15:19

У Турійському районі вчили фермерів, як отримати дотацію від держави за утримання корів і телят

Сімнадцятьом фермерам, які прибули на навчання в районний центр, спеціалісти райдержадміністрації показали, як отримати дотацію від держави. Окрім того, одинадцятьом з них на місці оформили всі необхідні документи. Про це повідомив голова районної державної адміністрації Орест Василишин.

—  Проблема оформлення документів полягала в наступному: фермери не могли отримати витяг з реєстру речових прав на земельні ділянки. Спеціалісти районної державної адміністрації гарно спрацювали. Зареєстрували юриста, таким чином отримали доступ до документів. Всі витяги надали фермерам швидко й безкоштовно, - зауважив Орест Васильович.

Нагадаємо, станом на початок листопада 40 мільйонів гривень дотацій від держави вже отримали волинські фермери, які утримують корів та телят. До кінця року у них є можливість отримати ще 50 мільйонів – за умови вчасного подання відповідних документів.

Держава дає дотацію за молодняк на безповоротній основі. Вона нараховується за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати — 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання допомоги за утриманням корів підприємство має подати до Мінагрополітики такі документи:

- заявку (в електронному та паперовому вигляді);

- довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

- копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня поточного року, засвідчену органами державної статистики;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів.

Детальну інформацію можна отримати на сайті Міністерства аграрної політики України.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.