У Волинській області триває обговорення проєкту обласного плану заходів Національної стратегії безбар’єрного простору (ВІДЕО)
Днями на розгляд громадськості в облдержадміністрації представили проєкт обласного плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030-го року.
Зокрема, на засідання членів обласної робочої групи запросили представників УТОСу, Волинської обласної організації Союзу організацій інвалідів України та Волинської обласної організації УТОГ, аби обговорити усі аспекти проєкту.
Як повідомив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук, пункти запропонованого плану відображають пункти Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Загалом національна стратегія передбачає безбар’єрність на шести вимірах. Мова про соціальну, освітню, економічну, громадянську, цифрову та фізичну безбар’єрність.
Слід зауважити, що імпульсом до створення Національної стратегії безбар’єрності стала “Велика розмова про безбар’єрність”, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська ще на початку поточного року.
Відтак, нині в усіх областях проводять відповідну роботу, аби безбар’єрність стала новою суспільною нормою в Україні.
Відповідно до обласного плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації на Волині національної стратегії, в першу чергу передбачається проведення обстеження об’єктів (школи, садочки, спортивні об’єкти тощо) та усунення виявлених невідповідностей вимогам безбар’єрності.
В наступному році після проведення перевірок об’єктів планується розроблення плану з виконання програми з відповідним фінансуванням.
Так, за результатами засідання та обговорення проєкт погоджено без зауважень Волинською обласною організацією УТОС, від інших організацій зауважень, пропозицій чи інформації поки що не надходило.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.