20220831160029.JPG, фото
31 серпня 2022, 15:55

У Волинській ОВА відбувся семінар щодо кібербезпеки

Щодня у людей та компаній крадуть персональні дані, кошти з рахунків, збирають безліч конфіденційної та комерційної інформації, блокують діяльність тощо. Сьогодні кібератаки шкодять не лише фізичним та юридичним особам, але й державі.

Тому у Волинській ОВА відбувся семінар-нарада щодо кібербезпеки для представників структурних підрозділів ОДА, РВА та тергромад.

«Сьогодні наш захід присвячений кібергігієні та безпеці, які набули надзвичайної актуальності в умовах воєнного стану», – зазначив начальник відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Банера.

Слід зазначити, що розповідали про заходи безпеки в кіберпросторі викладачі ЛНТУ та представники кіберполіції Волині.

«Ідея такої нашої зустрічі виникла ще до війни. На жаль, події 24 лютого змінили наші плани. Але ніщо не зупинить ідеї, час якої настав. Тож ми сьогодні до вас прийшли, аби поділитися своїм досвідом та послухати ваші потреби», – сказала завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки ЛНТУ Наталія Чернящук.

Також інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області департаменту кіберполіції Нацполіції України Андрій Марицький розповів присутнім про проєкт MRIYA, який успішно протидіє російській агресії в інтернеті.

До слова, наразі у проєкту є офіційний сайт (https://mriya.social/), а також декілька окремих ініціатив:
👉 «StopRussiaChannel» https://t.me/stoprussiachannel – основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування;
👉@stopdrugsbot (https://t.me/stopdrugsbot) – бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами;
👉 «Народний месник (https://t.me/ukraine_avanger_bot) – офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію;
👉 гра «Котяцький драйв» (https://bit.ly/3yBkIMW) для підняття морального духу громадян та допомога ЗСУ.