20210209162429.jpg, фото
09 лютого 2021 року

Україна має усі шанси стати повноправною європейською державою з розвиненою, конкурентоспроможною економікою

Одним із головних пріоритетів України на найближчі роки є поглиблення інтеграція української економіки в єдиний європейський ринок. Відтак, з метою розширення світогляду громадян щодо євроінтеграційного курсу нашої держави в Україні триває інформаційна кампанія EUКраїна, яка реалізується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Це нові можливості для українського бізнесу в ЄС, зростання обсягів внутрішніх і зовнішніх інвестицій.

І вже сьогодні європейська інтеграція відкриває для українського бізнесу широкі перспективи. ЄС уже кілька років є найбільшим торговельним партнером нашої держави та найбільшим інвестором в українську економіку. Поступова інтеграція України до внутрішнього ринку Євросоюзу означає доступ до 4 свобод ЄС: свободи руху товарів, послуг, людей і спрощення доступу до фінансових ресурсів.

Разом з тим, інтеграція у світову економіку вимагає від України певних зобов’язань, зокрема, у сфері дотримання європейських стандартів та вимог. Першочерговим залишається питання підвищення якості та безпечності продуктів харчування, вдосконалення галузевих стандартів до загальноєвропейських вимог якості й екологічної безпеки у всіх сферах виробництва.

Відчутні результати та досягнення євроінтеграції, впровадження європейських практик в економіку ми можемо спостерігати на конкретних прикладах й у нас на Волині. Адже вже сьогодні  в області на багатьох підприємствах харчової і переробної промисловості області впроваджена (або в стадії впровадження) сертифікована система управління якістю продукції відповідно до вимог міжнародних стандартів, що в комплексі дає змогу випускати якісну та конкурентоспроможну продукцію.  Зокрема, на кількох волинських підприємствах вирощують птицю без антибіотиків та стимуляторів росту. Екологічна м’ясна продукція – ознака якості та безпечності продуктів харчування і це теж досягнення євроінтеграції.

Прикладом євроінтеграції є й запровадження нових форм розвитку малого бізнесу на селі. Сьогодні Волинь в авангарді зі створення родинних молочних ферм як принципово нового молочного бізнесу, що може стати одним з рушіїв розвитку сільської місцевості. У 2020 році зареєстровано 15 сімейних фермерських господарств у формі ФОП та 13 фермерських господарств – юридичних осіб. Сімейні молочні ферми – це якісна продукція, нові робочі місця, податки у місцеві бюджети. 

Як відомо, ефективне використання природних ресурсів, впровадження енергозберігаючих технологій – це також європейські стандарти. І Волинь прагне до них.  Сьогодні в області активно виробляються альтернативні види палива (дерево-, тирсо- та торфобрикети, паливні гранули та пелети), вирощуються саджанці павлонії (унікальне швидкоростуче дерево, з якого виробляють паливні брикети та пелети).  А біопаливо, у свою чергу, це альтернатива дорогому природному газу та зменшення обсягів його споживання.

І це лише окремі невеличкі приклади того, що ми прагнемо досягти європейських стандартів в економіці.

«Приємно, що сьогодні українська, у тому числі й волинська продукція має місце на полицях європейських магазинів. У свою чергу, якісні європейські товари доступні для українців. І це теж євроінтеграція, – переконаний заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа. –  Україна має усі шанси стати повноправною європейською державою з розвиненою, конкурентоспроможною економікою».

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації  облдержадміністрації