20220803165602.JPG, фото
03 серпня 2022, 16:46

«Українське меблеве економічне диво»: у Волинській ОВА презентували національний проєкт

Україна має шанс увійти до когорти найбільших європейських виробників меблів та збільшити прибуток від експорту товарів до 14 млрд доларів. 

Амбітні плани вдасться реалізувати завдяки національному проєкту розвитку лісової, деревообробної та меблевої галузі «Українське меблеве економічне диво», який сьогодні презентували у Волинській ОВА. Слід наголосити, що даний проєкт включений до Національного плану відновлення України.

До обговорення національного проєкту долучилися представники обласної військової адміністрації, зокрема, заступник начальника управління економічниго розвитку та торгівлі Андрій Ткачук, народні депутати та фахівці галузі.

Українська меблева галузь до війни була одним з найбільш перспективних секторів економіки, який щороку демонстрував значні темпи приросту виробництва та експорту готової продукції. У деревообробній та меблевій галузях країни на сотнях підприємств працюють понад 100 тисяч українців. У 2021 році експорт українських меблів становив 1,05 млрд доларів. Українські меблевики постачають продукцію до світових лідерів меблевого ритейлута, продають продукцію онлайн на всіх континентах.

Повномасштабна війна внесла свої корективи – зупинені виробничі потужності, порушена логістика, зірвана більшість міжнародних контрактів. 

Автори національного проєкту зазначають, що за умов державної підтримки, деревообробна та меблева галузі можуть забезпечити збільшення експорту від 750 млн доларів на рік до 14,8 млрд. Відтак, галузі зможуть суттєво розвинутися в повоєнний час та стати стратегічними для відродження всієї України.

Учасники зустрічі переконані, що Волинь стане одним із активних учасників національного проєкту. Це надасть змогу збільшити економічний потенціал не лише нашого регіону, а й всієї країни шляхом відкриття нових меблевих фабрик та створення робочих місць. Адже в умовах післявоєнного відновлення та відбудови інфраструктури стрімко зросте потреба у продукції деревообробних та меблевих підприємств.