В двох громадах області стартує міжнародних проєкт
З 1 вересня 2023 року на Волині розпочинається реалізація міжнародного проєкту «Багатосекторальна гуманітарна допомога для ВПО, репатріантів, ветеранів та їх приймаючих громад в Україні». Зокрема, пілотними стали Торчинська та Рожищенська територіальні громади. Проєкт впроваджуватимуть за підтримки та сприяння ГО «Волинські перспективи».
За словами голови правління ГО «Волинські перспективи» Ніни Пахом'юк, Національна Асамблея людей з інвалідністю України самостійно обирала області та тергромади для його реалізації. Дуже добре, що Волинь потрапила до цього списку. Допомогу зможуть отримати чимало людей, що перебувають в кризових ситуаціях, в тому числі особи з інвалідністю, військові, які постраждали внаслідок війни, а також люди похилого віку.
«Наразі ми проводимо оцінку потреб. Так, в рамках проєкту будемо надавати грошові виплати в межах трьох тисяч гривень. Також плануємо видачу санітарно-гігієнічних пакетів, придбання дров тощо. Окрім того, хочемо допомогти будинкам для престарілих сіл Білостік та Навіз. Кожен окремий випадок будемо розглядати індивідуально», – розповідає Ніна Пахом’юк.
Реалізація проєкту триватиме до 31 грудня 2024 року.
Довідково: Для реалізації проєкту Національна Асамблея людей з інвалідністю України відібрали три області:
✔️Волинська область;
✔️Чернівецька область;
✔️Полтавська область.
Проєкт впроваджується за підтримки Європейського Форуму інвалідності та Християнської місії незрячих.
Його мета полягає в покращенні умов життя та забезпеченні доступу до інклюзивної гуманітарної допомоги.
Проєкт зосереджений на наданні допомоги:
• Особам з інвалідністю (дітей, сімей, які виховують дітей з інвалідністю, жінок та чоловіків);
• ВПО, які перебувають у групі ризику;
• Особам з інвалідністю, які повернулися в Україну;
• Військовим, які постраждали внаслідок війни;
• Людям похилого віку, в тому числі самотнім;
• Дорослим і дітям, що перебувають у державних інституціях.
В рамках проєкту планується надавати грошові перекази та доступні притулки, посилити доступ до інклюзивних первинних медичних та реабілітаційних послуг, надати інклюзивні служби психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (MHPSS) на рівні громади.