20190731122046.JPG, фото
31 липня 2019, 12:17

В Луцьку до Дня протидії торгівлі людьми дивилися фільм «Жінка в полоні»

До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Волинській області пройшов ряд заходів в рамках інформаційної акції, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища. Серед них – безкоштовний показ документального фільму «Жінка в полоні», який відбувся у вівторок, 30 липня 2019 року.

«Жінка в полоні» – фільм про 52-річну угорку Маріш, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Гнобителі відібрали в неї документи і заборонили виходити з дому без дозволу. З Маріш поводяться, як із твариною: вона харчується недоїдками і не має ліжка для сну.

Долучилися до інформаційної кампанії заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець та директорка департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод.

Світлана Євтихіївна зазначила, що станом на 25 липня 2019 року в області встановлено 40 статусів особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них – 27 осіб постраждали від трудової експлуатації, 10 – від сексуальної, 1 – військовополонений, 2 – «наркокур’єри».

— Хочу наголосити, що люди, які постраждали та отримали відповідний статус, мають право на одержання одноразової матеріальної допомоги, безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової допомоги, допомоги у працевлаштуванні тощо. Тож не бійтеся та звертайтеся в соціальні  органи області, — відзначила Світлана Мишковець.

Оксана Гобод додала, що варто звертати особливу увагу на дитяче жебрацтво.

— Нас багато, суб’єктів взаємодії, які борються проти торгівлі людьми. Шановні присутні, звертайте особливу увагу на один з видів торгівлі – жебрацтво. Жебрацтво не тільки по відношенню до дорослих, а й до дітей. І якщо ви бачите, що дитина ходить й просить – не пройдіть повз, а повідомляйте  відповідні органи, – наголосила Оксана Михайлівна.

Прийшов на перегляд фільму й директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

— Безробітні особи, які перебувають на обліку в центрах зайнятості і не лише, на мою думку, найчастіше потрапляють у зону ризику. Адже в пошуку роботи дуже часто люди потрапляють у пастки шахраїв. Головне завдання сьогодні – максимально поінформувати суспільство про реальні загрози, про те, як уникнути ризиків, аби не платити високу ціну за легкий шлях до заробітку, – звернувся до присутніх Роман В’ячеславович.

Варто зауважити, що акція відбувається за підтримки Міністерства соціальної політики України, Міжнародної організації з міграції в Україні - Агентства ООН з питань міграції, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та представництва організації «Кампанія А21» в Україні.

Щорічно до акції долучається Луцький культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті», який безкоштовно транслює фільм. До слова, директорка департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксана Гобод вручила подяку закладу за соціальну відповідальність та підтримку інформаційної кампанії.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.