20190816215216.JPG, фото
16 серпня 2019, 17:20

В обласному центрі Волині обговорили проблеми сімей зниклих безвісти

Громадська організація «Об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» організувала зустріч на тему «Матері на НУЛІ. Мама, я живий», з метою привернення уваги до долі безвісти зниклих та їх родин. Зустріч відбулася за участі громадського активу, рідних безвісті зниклих, представників державних установ. Взяли участь у заході, який відбувся в п’ятницю, 16 серпня 2019 року, й представники обласної виконавчої влади.

Голова громадської організації «Об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Ядвіга Лозинська окреслила ініціативи, що впроваджуються для вирішення даної проблеми в Дніпропетровській області. За її словами, актуальним питанням сьогодні є створення Єдиного Реєстру зниклих безвісти з Волинської області та Єдиного Реєстру зниклих безвісти.

— В Україні тема долі зниклих безвісти не вирішується п’ять років. Влада змінилася і є надія, що проблема почне вирішуватися. Поки що на рівні Дніпропетровської області розробили Реєстр безвісті зниклих. І на основі цього реєстру сім’ї одержують допомогу від обласної адміністрації та депутатів. Ця проблема назріла, бо більшість солдатів зникли на початку війни, тож є загроза того, що інформація про них зникне повністю. Тож ми повинні об’єднати зусилля, – зазначила Ядвіга, яка й сама є мамою зниклого безвісти військового.

Очільниця громадської організації повідомила, що нині є необхідність на основі положень Реєстру Дніпропетровської області створити Реєстри в усіх областях, в тому числі і у Волинській.

ЇЇ волинська колега, Катерина Хом’як, мама двох зниклих безвісти синів, окреслила проблеми сімей зниклих безвісти на Волині:

— Ми об’єднуємося, щоб дізнатися про зниклих дітей. Ми всі знайомі між собою й проблеми у нас однакові: пошуки не ведуться належним чином. Ми хочемо, аби охорона здоров’я звернула на нас увагу, бо рідні потребують лікування.

Директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод відзначила, що в області соціальний захист сімей, яких торкнулася війна, на належному рівні.

— Ми маємо дві обласних програми, які забезпечують соціальним захистом такі категорії населення, як учасники АТО\ООС, їхні сім’ї, сім’ї безвісти зниклих тощо. Перша – програма соціального захисту, якою передбачено можливість надання матеріальної допомоги. В даній програмі передбачено два напрямки – матеріальна допомога через обласну адміністрацію та через депутатів обласної ради, нею можуть скористатися сім’ї зниклих. Друга програма – програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Основний акцент цієї програми – на оздоровлення, відпочинок та лікування людей з відповідним статусом. В цій категорії є також сім’ї безвісти зниклих, тому  проблеми з оздоровленням немає, – зазначила Оксана Михайлівна.

Варто зауважити, що в області є сім сімей, в яких є безвісти зниклі родичі. Стосовно них зібрані окремі соціальні картки та інформація, визначені потреби. На сьогодні з семи сімей – двох вже визнано судом. Щодо решти – їм надається підтримка в індивідуальному порядку.

У підсумку, представники зустрічі домовилися про співпрацю та діалог з владою на рівні області через Громадську раду при обласній державній адміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.