В області досліджуватимуть проби асфальту, укладеного за новою технологією при -14°С
У пошуках оптимального вирішення проблеми ямкового ремонту доріг, обласна державна адміністрація запропонувала нову технологію, котра дозволяє укладати асфальт при низьких температурах, а також знизити його собівартість.
Нагадаємо, що нову технологію почали випробовувати на одній із найбільш проблемних ділянок – об’їзній дорозі по вулиці Дубнівській, 9 січня 2019 року. Тоді, за словами заступника голови обласної державної адміністрації Валентина Цьося, вклали три експериментальних латки асфальту.
— Науковцям вдалося виробити екологічно чисту речовину, за допомогою якої з’являється можливість повторно застосовувати фрезирований асфальт. Мова йде про регенератор АНТ, привезений з ЄС. Спершу вторинний асфальтобетонний матеріал у вигляді крихти розігріли у рециклері до температури 130-160 градусів. Далі додали зазначену речовину і закатали, - зауважив Валентин Іванович.
Серед переваг використання регенераторної речовини – стійкість до мінусових температур, невисока вартість та можливість зі старого зрізаного асфальту зробити повноцінний, котрий має високий показник адгезії, тобто не боїться вологи та морозів. До слова, препарат уже запатентували в Україні, а досліджували в Державному науково-дослідному та проектно-вишукувальному інституті «НДІпроектреконструкція». Після чого, у рамках експерименту, на Волинь безкоштовно передали 2 літри.
Тож сьогодні, 17 січня 2019 року працівники лабораторії Служби автомобільних доріг у Волинській області на чолі з начальницею Марією Гаць провели керніння асфальту. Вони взяли зразки із дорожнього покриття задля контролю якості робіт. Два керни з двох латок Марія Федорівна оцінила так:
— По візуальному обстеженню можна сказати, що покриття ущільнене, без дефектів, а отже – якісне. В лабораторних умовах ми додатково випробуємо зразки, - повідомила Марія Федорівна.
Слід зауважити, що нову технологію ще на початку літа протестували у лабораторних умовах Служби автомобільних доріг в області. Результати щодо замерзання, розмерзання, водонасичення та стиснення виявилися непоганими. Сьогодні ж дію суміші випробували в реальних умовах.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.