20210505172454.JPG, фото
05 травня 2021 року

В області на дорогах державного значення немає мостів в аварійному стані

Мостів в аварійному стані на дорогах державного значення в області немає. Це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолій Посполітак під час наради, що відбулась 5 травня 2021 року в облдержадміністрації.

Зокрема, за дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, в області провели нараду, де проаналізували стан утримання та ремонту мостів на дорогах державного та місцевого значення.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа, враховуючи ситуацію з обвалом мосту на Львівщині, в області необхідно детально вивчити це питання, аби уникнути подібного.

Так, як повідомив Анатолій Посполітак, загалом на балансі Служби автомобільних доріг на дорогах державного значення Волині перебуває 180 мостів. Згідно обстежень, які проводяться щороку як і фахівцями Служби, так і науково-дослідним інститутом, ні один міст не перебуває в аварійному стані. Разом із цим, є мости, котрі не відповідають габаритам, тож на них звертають увазу в першу чергу.

Служба автодоріг у Волинській області, керуючись настановами Укратодору, щороку не менше 14 %, передбачених на експлуатаційне утримання доріг, спрямовує на ремонт мостів. Відповідно ремонтують мости щороку. Так, у 2018-му році відремонтували 7 мостів, у 2019-му та 2020-му по 14 мостів.

«На поточний рік відповідні витрати теж передбачені. Зокрема, в рамках президентської програми «Велике будівництво» цьогоріч передбачено відремонувати більше сотні кілометрів волинських доріг. І обов’язкого на усіх об’єктах капітального і поточного ремонтів доріг передбачається ремонт мостів. Це і міст через Стохід на дорозі М-19, і два моста в сторону Ратно, й інші. На перспективу в плани включили ремонт моста на М-07 через Вижівку. Також є міст в Щетині, на реконструкцію котрого ми також невдовзі оголосимо тендер. Підсумовуючи сказане, то мостів в аварійному стані на дорогах державного значення в області немає. Ті, мости, які потребують розширення за габаритами, ми включаємо у наші плани, виготовляємо ПКД та ремонтуємо», - розповів Анатолій Посполітак.

Щодо мостів на дорогах місцевого значення та на комунальних дорогах, то як повідомив директор департаменту інфраструктури облдержадміністрації Віктор Довгополюк, у 2019-му році відремонтували 6 мостів, у 2020-му – 7. У поточному році запланували капітально відремонтувати 4 мости. Окрім цього, є кошти на експлуатаційне утримання мостів.

Проаналізувавши стан утримання та відновлення мостів на Волині, за результатами наради вирішили, що необхідно актуалізувати інформацію щодо мостів, що знаходяться на комунальних дорогах.

Так, головам райдержадміністрацій спільно із керівниками територіальних громад доручили скласти перелік мостів, котрі необхідно включити у план наступного року.

До слова, на сьогодні  в області на ремонт мостів на комунальних дорогах передбачається 5 % від загальної субвенції. Але, як відзначив Віктор Довгополюк, якщо надійдуть пропозиції щодо ремонту мостів, то відсоток на це збільшать. Однак, до переліку включатимуть ті об’єкти, котрі матимуть вже виготовлену проектно-кошторисну документацію.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.