В області попрощалися із Героєм, що загинув на Сході 5 років тому
Церемонія перепоховання загиблого у 2014-му році Олександра Білоуса відбулася сьогодні, 5 вересня 2019 року, у Луцьку. Аби віддати останню шану військовослужбовцю, у центрі міста зібралося сотні небайдужих волинян. Серед них був і т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук.
Розпочали із відспівування у Свято-Троїцькому соборі, яке правив Митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Далі на Театральному майдані відбулася громадянська панахида.
- Біль, який сьогодні ятрить, є особливим у нашому серці. Це біль страждання і війни. Але чим будемо ми дружніші, тим менше нас загине. Чим стоятимемо ближче плечем до плеча, тим менше в нас буде поранених. Давайте шанувати один одного, давайте чествувати наших Героїв та прославляти їх. Тому що ось ці хлопці, які загинули – це голос до нашої совісті. Чи бережемо ми те, що вони для нас дали? Чи бережемо ми те, заради чого вони померли? Чи готові ми й далі берегти чи це даремна смерть? Ні, це не даремна смерть! Наші кордони треба захищати. Хай Господь нашому Герою дарує царство небесне, а нам – пильність, аби зберегти життя нашої неньки Батьківщини, - сказав по завершенню богослужіння владика Михаїл.
Як зазначив у своєму виступі виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, Олександр Білоус був військовослужбовцем батальйону «Айдар». Був офіцером у відставці, але з початком бойових дій на сході України не міг бути осторонь. Ворожа куля обірвала його життя 5 вересня 2014 року в районі селища Металіст Слав’яносербського району Луганської області. Він був похований на кладовищі міста Старобельськ як тимчасово невстановлений захисник України. Згодом його тіло було ідентифіковано за аналізом ДНК.
Також спогадами про загиблого Героя поділилися його побратими, зокрема військовослужбовець батальйону «Айдар» Олександр Кралюк та полковник Віктор Уніга, який разом із загиблим проходив службу в Ковелі, а згодом їхні шляхи перетиналися на Сході України.
Опісля ж скорботна хода з тілом Олександра Білоуса вирушила від Театрального майдану проспектом Волі до гімназії № 4. Звідти ж тіло загиблого бійця доправили на міське кладовище у селі Гаразджа, де воїн знайшов свій останній спочинок на Алеї почесних поховань.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.