20210126145745.JPG, фото
26 січня 2021, 14:49

В області працюють над ліквідацією наслідків зимової негоди

Через снігопади та сильні пориви вітру 67 населених пунктів області повністю відключенні від електропостачання, 34 частково залишилися без електрики. Про це стало відомо під час термінової робочої наради, яку провів сьогодні, 26 січня 2021 року, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко

Учасники наради обговорили ситуацію, яка склалася на Волині у зв’язку із сильними снігопадами, а саме відновлення електропостачання населених пунктів, забезпечення нормального руху транспорту на автошляхах області тощо.

Участь у нараді взяли також начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук, начальник служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолій Посполітак та радник генерального директора ПРаТ «Волиньобленерго».

Володимир Грошовінчук розповів про загальну ситуацію в області. За його словами наразі на головних волинських автошляхах працює 81 одиниця техніки, по місту Луцьку 28 одиниць техніки.

З приводу витягування зі снігових заметів автотранспорту за допомогою до служби з надзвичайних ситуацій зверталися із Локачинського, Горохівського, Луцького районів. Вивільнено одинадцять автомобілів.

«Особовий склад управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій переведений на посилений варіант несення служби. У дію введено 38 автомобілів із посиленою прохідністю. Усі вони уведені в експлуатацію. Усім хто звертається, надаємо посильну допомогу. Приведенні у готовність дизельні станції, які готові у будь-який момент надати пальне. Також при потребі готові розгорнути три мобільні пункти обігріву – два у місті Луцьку та один у місті Ковелі, – розповів Володимир Грушовінчук.

Проаналізувавши ситуацію, голова облдержадміністрації попросив особисто керівника обласної служби НС спільно із першим заступником голови ОДА Сергієм Мовенком виїхати у райони, які найбільше постраждали від негоди та проконтролювати стан ліквідації її наслідків.

Для відновлення електропостачання з самого ранку в області працює 75 аварійно-відновлюваних бригад Волиньобленерго та 78 одиниць різної техніки. За даними підприємства, усі лінії електропередач відновлять свою роботу до завершення робочого дня. Винятками можуть бути лише одиничні відключення в окремих будинках.

Щодо ситуації на дорогах, то про стан справ в області розповів Анатолій Посполітак. 

«На сьогодні у роботу на дорогах залучений мобільний загін із Київської області, із Вінницької області прибуло три одиниці потужної техніки. Крім основних генеральних підрядників, на дорогах працює техніка субпідрядних організацій. Загалом уведено в експлуатацію майже 90 одиниць техніки», - поінформував Анатолій Григорович.

«На мою думку, особливої уваги потребує траса міжнародного значення Київ - Ковель та ПП «Ягодин». Необхідно залучити увесь автомобільний потенціал облавтодору для забезпечення нормального проїзду на автошляхах області у всіх напрямках» – наголосив Юрій Погуляйко.

Окремо учасники наради обговорили стан справ у Горохівському та Володимир-Волинському районах, які за оперативними даними найбільше постраждали від сильних снігопадів.

Голова Горохівської РДА Сергій Мишленик доповів: станом на ранок 25 % населених пунктів району були без електропостачання. Ремонтні роботи проведенні. Відновлено сім електроліній із десяти. Станом на 13.00 год у трьох селах не відновлене електропостачання, у чотирьох відновлено лише частково. 

За словами енергетиків, до завершення світлового дня усі недоліки будуть усуненні. Критичної ситуації наразі немає. Усі профільні служби працюють у посиленому режимі.

«У Володимир-Волинському районі десять населених пунктів без подачі електроенергії. Наразі працює шість аварійно-ремонтних бригад РЕСу. Протягом дня, обіцяли справитися та відновити електропостачання. Щодо доріг, то після обіду працюватиме техніка Західавтодору, тож усі проблемні питання будуть вирішенні», – розповів керівник апарату Володимир-Волинської РДА Сергій Романюк.

По завершенню наради голова ОДА звернувся до усіх присутніх з проханням особливу увагу приділити роботі медичних закладів області та дитячих садочків. Лікарні повинні працювати цілодобово, без проблем з електропостачанням.