20210826165520.JPG, фото
26 серпня 2021 року

В області присудили іменні премії у галузі літератури, культури і мистецтва

Засідання комітету з присудження обласних іменних премій у галузі літератури, культури і мистецтва відбулося 25 серпня 2021 року на чолі з головою комітету – першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Мовенком.

Як зазначив в ході засідання Сергій Мовенко, обласні мистецькі премії були започатковані у 1992 році як вияв поваги і пошанування митців, літераторів, аматорів сцени і майстрів народної творчості, краєзнавців-дослідників історії Волинського краю за їх вагомий творчий доробок та активну громадську діяльність.

«Ці нагороди є найбільш престижними відзнаками обласної державної адміністрації для людей мистецтва. І перемогу здобувають найбільш достойні. А це – як окремі особи, так і творчі колективи», – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.

Також Сергій Мовенко зауважив, що присудження премій відбувається щороку в рамках відзначення Дня незалежності України, а відтак, посадовець привітав усіх присутніх з 30-річним ювілеєм незалежності нашої держави.

Як поінформувала учасників засідання начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара, до розгляду членам комітету пропонуються документи на 10 кандидатур для присудження премій, однак, з них обрати необхідно 8 осіб.  

Відтак, розглянувши підсумки таємного голосування щодо визначення лауреатів обласних іменних премій у галузі літератури, культури і мистецтва, комітет вирішив:

Присудити обласні премії 2021 року:

- у номінації імені Агатангела Кримського МАРТИНЮКУ Миколі Івановичу – письменнику, члену Волинської обласної організації Національної спілки письменників України – за переклад книжки Волкової Броніслави «Vitr na kolenou/Вітер на колінах» (2019) з чеської мови, а також за інші переклади з польської, болгарської та інших мов;

- у номінації імені Йова Кондзелевича ЩУР Орисі Георгіївні – викладачу циклової комісії образотворчого, декоративного мистецтва, реставрації Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського, члену Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за високу професійну майстерність, активну творчу, педагогічну, мистецько-громадську діяльність у сфері декоративно-прикладного мистецтва та вагомий внесок у процес збереження нематеріальної культурної спадщини Волині;

- у номінації імені Миколи Куделі БОНДАРУК Лариса Василівна – головному спеціалісту Західного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук – за подвижницьку працю у дослідженні визвольного руху 1950-1960 років, діяльності ОУН УПА, повстань українців у ГУЛАГу, значний особистий внесок у розвиток музейної справи на Волині, збереження та популяризацію пам’яток української історико-культурної спадщини;

- у номінації імені Ігоря Стравінського РІВЦЮ Товію Михайловичу – художньому керівнику академічного камерного оркестру «Кантабіле» Волинської обласної філармонії, народному артисту України  – за активну концертну діяльність, популяризацію класичної музики, участь у культурно-мистецькому житті області;

- у номінації імені Степана Кривенького зразковій  аматорській вокальній студії «Зернятко» культурно-мистецького центру «Красне» комунального закладу «Палац культури міста Луцька» (керівник – заслужена артистка України Опейда Алла Олександрівна) – за вагомий внесок у розвиток аматорського мистецтва, активну участь у культурно-мистецькому  та  житті краю;

- у номінації імені Олександра Цинкаловського ФЕДОСЄЄВІЙ Світлані Анатоліївні – завідувачці сектору обліку, паспортизації та наукових досліджень та ВОЗНЮК Орисі Анатоліївну – науковій співробітниці сектору обліку, паспортизації та наукових досліджень Адміністрації державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» у місті Володимирі-Волинському  - за написання книги «Сім вечорів з Наталією Назарівною Грабарчук-Цинкаловською»;

- у номінації імені В’ячеслава Хурсенка ФІТЮ Тарасу Ігоровичу – солісту-вокалісту, учаснику народного аматорського мистецтва Павлівської територіальної громади – за вагомий  внесок у розвиток вокального мистецтва, активну концертну діяльність, популяризацію класичних творів та творів сучасних авторів;

- у номінації імені Миколи Царенка ЄФІМЕНКУ  Сергію Івановичу – директору Волинської обласної філармонії – за активну управлінську діяльність професійної музичної установи області, популяризацію кращих зразків світової та української музичної спадщини  та здійснення музично-просвітницької діяльності серед різних соціальних та вікових груп населення Волині.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації